VAN DE KERN WILLY WILTON-FONDS W» NIEUWS 2 SOCIALE RUBRIEK (vervolg) F abrieksreglement hebben. Afgezien van de materiële schade, stagnatie in bet bedrijf en allerlei andere moeilijkheden (we denken hier o.a. aan tij delijke werkloosheid) is het voor de goede naam van de onderneming niet bevordelijk. Daarom niet roken op plaatsen, waar dit ver boden is. Artikel 26. Het is de werknemer niet toegestaan zich in werktijd in de kleed-, was- en schaft lokalen te bevinden. Bij de commentaar op artikel 20 hebben we al gezegd, dat, hoe verleidelijk bet ook kan zijn om eens even een „blaasje te pikken" op een rustig plekje of waar dan ook, dit nu eenmaal in werktijd niet mag. De in dit artikel genoemde gelegenheden zijn daarom uitsluitend buiten de werktijden toegankelijk. (Wordt vervolgd) Vergadering van directie met bestuur fabrieks- kern op 25 Maart 1953. Overleg bij ontslag arbeiders. Mocht het in de toekomst weer nodig zijn, dat een aantal arbeiders wegens verminde ring van werkzaamheden wordt ontslagen, dan zal hierover langere tijd van te voren met de kern worden gesproken. Fitlerij. Het was- en kleedlokaal, zomede de toiletten, zullen binnenkort gereed zijn. Mallenzolder. Met de uitvoering van werkzaamheden voor het aanbrengen van toiletten is inmiddels een aanvang gemaakt. Politoerderij. Bekeken zal worden of in deze afdeling een waterleiding kan worden aangebracht. Machinefabriek De toestand van de toiletgelegenheden langs de machinefabriek zal worden bekeken. Cantine Delfshaven. Het ligt in de bedoeling op Delfshaven een nieuwe schilderswerkplaats te bouwen en de bovenverdieping als schaftlokaal in te richten. Winstuitkering. Naar aanleiding van een door de kern ge stelde vraag deelt de directie mede, dat zij niet gerechtigd is het totale bedrag van de winstuitkering uit te betalen. Zij wijst ver der op de restrictie, dat de uitkering niet mag gaan hoven 24 van het totaal aan aan deelhouders uit te betalen bedrag. Doorlichting personeel. Op een vraag van de kern, wordt medege deeld, dat het in de bedoeling ligt de door lichting t.z.t. over te laten aan de Stichtin gen, die op het gebied van het bevolkings onderzoek werkzaam zijn. Verslag Kernvergadering van 28 Maart 1953. Nadat de voorzitter de vergadering had ge opend werd punt 1 van de agenda bespro ken, n.l. verlenging overwerkver gunning. Vele kernleden spraken hun misnoegen uit over de gang van zaken wat het overwerk betreft, aangezien bij hen de overtuiging be stond, dat men het niet zo nauw nam en er nog te veel overtredingen voorkwamen. Na veel gediscussieer werd met meerderheid van stemmen besloten tot verlenging. Punt 2 der agenda betrof de a.s. winstdeling. De voorzitter deelde mede, dat met de di rectie deze zaak al besproken was, evenals met de besturen van de samenwerkende orga nisaties. Deze organisaties hebben inmiddels in deze ook een onderhoud met de directie gehad. Gezien de aandrang van de verschil lende instanties hoopt de kern, dat het College van Rijksbemiddelaars zal beschikken dat het volle bedrag mag worden uitbetaald. Over punt 3: 5 Mei of 30 April als nationale feestdag, kan geen beslissing worden genomen, daar de Regering in deze nog niets heeft beslist. Na de rondvraag sloot de voorzitter de ver gadering. J. W. W. In de maanden Januari en Februari 1953 werd aan 194 leden van ons personeel in to taal 4334,63 uitgekeerd (inclusief Kerst pakketten). Ontvangen in Maart en April 1953: 592,40 als bijzondere baten. 25,van Laboratorium (reparatie bril len). 1022,60 van Centraal Magazijn, Schiedam opbrengst verkoop klein materiaal. 162,35 van Machinefabriek, Schiedam opbrengst verkoop klein materiaal.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 4