TUSSEN HET NIEUWS 7 INIEUWS Idee 157. Het plaatsen van een liftje in Centraal Magazijn. Het idee is goed en wacht op uitvoering. Aanmoedigingspremie 5, Idee 158. Voorstel om in de wanden van de dokken kokers aan te brengen voor het doorvoeren van slangen van vacuumboten. Dit idee is niet nieuw doch wacht nog op uitvoering. Geen premie. Idee 159. Op- en aanmerkingen over tarieven en bedrijfsorganisatie. Dit hoort niet bij de Ideeënbus thuis. Geen premie. Idee 163. Het ophangen van enkele werfplattegronden in werkplaat sen en kantoren om zich gemakkelijker te kunnen oriën teren. Het idee is goed en komt zeker voor uitvoering in aan merking. Aanmoedigingspremie 5, Idee 166. De afschermplaten, welke bij het lassen gebruikt worden, te voorzien van magneten om ze zodoende op iedere ge wenste plaats te kunnen aanbrengen. Gewerkt wordt met aangehechte schermplaten. Magneten zijn duur en geven veel moeilijkheden; zij kunnen boven dien niet als bedrijfsveilig beschouwd worden. Geen premie. Idee 167. Urinoirs op terrein te voorzien van windschotten en een dak. Hier is geen sprake van een idee maar van een klacht. Geen premie. Idee 171. Het samenlassen van vlak- en deksecties met de Fusarc lasmachine. Daar deze machine niet geschikt is voor het lassen van de grondlaag wordt deze grondlaag met de hand gelast met gebruikmaking van een lastransformator en electroden. Voorgesteld wordt de transformator en electroden te laten vervallen door aan de laskop van de machine een kabel met lastang te bevestigen. Het idee is technisch uitvoerbaar, de practische bezwaren zijn echter: het gebruik van de zware omvormerinstallatie voor de grondlagen; terwijl de lasmachine aflast worden de grondlagen reeds in andere lasnaden gelegd. Geen premie. Idee 172. Het gebruik van z.g. Walkie-Talkies om contact te onder houden met de kraanmachinist van de Rotiwdokkraan. Het idee is niet nieuw; de P.T.T. geeft ons hiervoor geen vergunning. Geen premie. Idee 173. Idee inzake spantenbuigen. Voorheen moest men voor iedere spant zware proevers slaan, welke met hanepoten op de riffelplaat bevestigd werden. Het idee omvat een aantal uitdraaibare stelpotten, waarbij de proevers komen te ver vallen. De spanten worden nu tegen de stelpotten gedrukt. Het idee is goed, wordt met succes al enige maanden toege past en geeft een belangrijke besparing. Premie voor beide inzenders twee maal 150, Idee 177. Zie idee 141. Idee 192. Trekplank voor het vormen van gebogen pijpen. Alhoewel dit idee niet nieuw is heeft liet een zekere ver dienste. Diverse pijpen zijn volgens dit idee de laatste tyd met succes gevormd. Premie 10, Idee 193. Het plaatsen van een smidsvuur in de werkplaats Afbouw- kade. De werkplaats wordt uitgebreid en er komt een lasser of een brander ter beschikking. Geen premie. Idee 198. Oogbescherming voor kokers en hakkers door het dragen \an een pet met klep. De enige goede bescherming voor de ogen is een veilig heids!) ril. Geen premie. Idee 199. Bij de prikklokken vragen ophangen op het gebied van ideeën om zodoende de mensen te prikkelen om ideeën in te zenden. De beste reclame voor de Ideeënbus zijn de publicaties in het Wilton-Fijenoord Nieuws. Geen premie. Idee 201. Het aanbrengen van eenvoudige driehoekjes met rode verf op alle machines, slijpstenen, enz. by wyze van waarschuwingsteken voor gevaar. De commissie voelt niet veel voor tekens. Er zouden er zoveel aangebracht moeten worden, dat men er dan toch geen aandacht meer aan zou schenken. Geen premie. Idee 202. Het keren van scheepsschroeven door middel van een voetblok en een tweede loopkraan, welke kraan de schroef onderuit trekt. De methode is niet slecht bedacht doch de moeilijkheid is, dat men een vaste plaats moet hebben om te keren, aangezien er een betonblok by te pas komt om het voetblok te plaatsen. (reen premie. Idee 207. De opstapauto's van een afdak voorzien ter bescherming bij regen. Het voorstel is niet doelmatig. Geen premie. Idee 212. Zie idee 158. Zoeven vond ik, lezend in de krant. Tussen het wereldnieuws en de getallen Verloren en gevat in zwarte rand. Een klein bericht: Weer een soldaat gevallen. Trof hem een kogel in zijn jonge hart? Of heeft een bom hem ivreed uiteengereten? Alleen een klein bericht, gevat in zwart, En verder zal geen mens iets van hem weten. Ik denk: de jongen was misschien verloofd. En voor zijn moeder bleef hij steeds het kind. Hij was als wij, beminde, werd bemind. En stervend heeft hij, in de geest, vertoefd Bij wie vergeefs nu wachten, diep bedroefd. Toen is, heel zacht, zijn levensvlam gedoofd. Jaap van Y.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 9