11 NIEUWS fl oogs pann in g vrij fris. Een prachtige gelegenheid om niet alleen de poolkleding, maar tevens ook de verschillende ontijzings-installaties te prohe ren. Die harde wind was tevens een geschikt motief om eens wat slingerproeven te nemen, een aangelegenheid, die alweer zeezieken wei nig konden waarderen, maar die toch bij droegen om de „De Ruyter" een goed zee schip te noemen, waarover men het in de longroom onderling volkomen eens was. Van Spitsbergen ging de tocht naar Greenock in Schotland, dat op 21 April werd bereikt. Telegrafisch werden arrangementen getroffen om te gaan passagieren als welverdiende on derbreking. De trips begonnen op Woensdag 22 April en werden voortgezet op Zaterdag en Zondag. Aan de wal stonden autobussen gereed, pre cies, zoals een reisvereniging of een of ander reisbureau dit zou hebben gearrangeerd. Eer ste doel Trossachs in de Schotse Hooglanden, waar koffie werd gebruikt. Voor wie Schot land niet kent - en onder ons gezegd, was er vrijwel niemand van het gezelschap, die ooit daar was geweest - was die tocht eeti ware openbaring. Dat bleek wel uit de uitbundige stemming. Militairen zowel als burgers namen er aan deel en van hun gezichten was wel te lezen, hoezeer zij het naar hun zin hadden. Trouwens, wie niet zover in de psychologie was, kon wel uit de ten gehore gebrachte liederen en de verdere opgewekte stemming de conclusie trekken, dat die lui waarlijk voor hun plezier uit waren. Het weer werkte niet weinig de stemming in de hand. Voor een bezoek aan het Loch Ness, waar in Augus tus het bekende monster manifestaties pleegt te geven, zodat de journalisten bij gebrek aan kopij tenminste daarmede de kolommen van hun bladen kunnen vullen, was het nog wat te vroeg. Daarom werd het Loch Lomond be zocht, dat tussen haakjes niet minder bij de touristen in trek is vanwege zijn natuurschoon. Noch van de beroemde zuinigheid van de Schotten, noch van hun befaamde whisky Schaakwedstrijd in de Longroom -:-A

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 13