15 NIEUWS Een wachtdivisie met P nol allures waarbij het schip uiteraard veel sneller op een kleine verandering van de stand van het roer reageert dan bij lage snelheden. Al die proeven zijn met succes bekroond en na afloop wenste de Admiraal de directie van Wilton-Fijenoord geluk met de geleverde prestaties. Nog even terug naar Greenock en toen in de ochtend van 30 April naar Holland Vanwege het te verwachten slechte weer werd om de Zuid gevaren. Het was echter op de Ierse zee ook niet lekker, maar zonder enig incident werd Vrijdag, de eerste Mei, des ochtends Den Helder bereikt, waar een groot deel van de burgerbevolking kon debarkeren. Koninginnedag aan boord Koninginnedag is ieder jaar weer een evene ment, zowel te land als ter zee. Op een varend schip kan men, zelfs met Zondagse dienst, niet gaan passagieren. Maar er zijn andere mogelijkheden om het gemis van de wal te compenseren. Getrouw aan de traditie, was het des morgens „Alle hens aan dek", waar de commandant een toepasselijke rede uit sprak, die door middel van de scheeps-instal- latie over het hele schip, dus ook door dege nen, die wacht hadden, kon worden beluisterd. Namens het burgerpersoneel werd aan H.M. het volgende telegram verzonden„Directie, staf en personeel Wilton-Fijenoord, zomede de onder-aannemers, aan boord kruiser „De Ruyter" op technische proeftocht, bieden Uwe Majesteit hun eerbiedige gelukwensen aan". Diner en lunch werden verwisseld. Zoals dit te doen gebruikelijk is, wordt er in een grote gemeenschap als aan boord weieens gefluis terd. Niet geroddeld, wel te verstaan. Het ging dan over het diner, dat des avonds extra ver zorgd zou zijn. Dat was het inderdaad. De kok had zich uitgesloofd en dat moet gezegd, deze marinekok verstaat zijn vak. In de long- room, vanwege de Zondagse dienst, moest in twee partijen worden gedineerd. De eerste Een moeilijk karweitje

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 17