De laatste ronde - Schietoefeningen NIEUWS 18 De commandant in Poolkleding namen van de winnaars oplas en de prijzen aanreikte. Met een handdruk en een dank woord aan Ir Woltjer namen zij de prijzen in ontvangst, waarbij sommigen de moeilijke keus moesten doen tussen een geschenk voor de huishouding (lepeltje) en een voor eigen gebruik (asbakje). Van de zijde van het personeel vroegen twee leden het woord. De heer B. Leuverman bracht namens het hele personeel dank aan de directie die alles had gedaan om het verblijf aan boord te veraangenamen. Als kernlid trad de heer L. van Kralingen naar voren. Hij merkte op, dat deze reis niet gemakkelijk is geweest voor het personeel. Met grote erkentelijkheid sprak hij over de compensatie, die gevonden was in de onver getelijke tocht naar de Schotse Hooglanden. Wij hebben de zeldzame gelegenheid gekre gen, aldus spreker, de natuur in de Noorde lijke streken te mogen zien. De vaart naar Spitsbergen op zichzelf is een waar evene ment geweest. Wij allen hebben genoten van de aanblik, en de indrukken, die wij hebben gekregen, zullen wij nimmer vergeten. Wat de verhoudingen aan boord betreft, wees hij er op, dat er met samenwerking veel te bereiken valt. De groei daarvan is van be lang voor ons land in het algemeen en voor de werf in het bijzonder. o Ook in de longroom werden prijzen uitge reikt in verband met de daar gehouden wed strijden. Maandag 4 Mei was het weer anker op bij mistig weer met maar 300 meter zicht. Later klaarde het gelukkig op, zodat schietproeven met de 15 cm en gedeeltelijk ook met 57 mm kanons gedaan konden worden. Naar het oor deel van de deskundigen was er aan boord Commandant (links) on Ir Woltjer (rechts) in hot ijs

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 20