NIEUWS 4 Vaart op gemeten mijl. (Overste Stam (links) en Overste de Vaal rechts nemen. De electriciteitsleidingen bijvoorbeeld zijn zodanig gelegd, dat alle verbruikstoestel- len, die maar even van belang geacht worden, van verschillende punten uit gevoed kunnen worden, tot de verlichting toe. Al die duizend en één voorzieningen maken het geheel sterk gecompliceerd, zodat er dus een hele tijd voor nodig is, om alles volledig te beproeven. Als remmende factor komt daar nog de omstan digheid bij, dat bij een optredende storing of gebrek het personeel, dat de herstelling moet verrichten, onder bijzondere omstandig heden moet werken. Immers, thuis heeft men alles bij de hand, weet men, waar dit of dat vandaan gehaald kan worden, maar aan boord kan men nu eenmaal moeilijk de hele outil lage van zijn bedrijf meenemen, terwijl men bovendien vaak nog in een vreemde omge ving werkt. Het vertrek De proeftocht van de werf van 6 tot 21 Maart Donderdag 5 Maart zijn de mensen aan boord gekomen. Dit waren niet alleen deskundigen en personeel van de werf, maar ook van toe leverende bedrijven. Zoals dit te doen gebrui kelijk is, moest iedereen „ingerouleerd" wor den, hetgeen betekent, dat ieder zijn rolkaart en werfpasje kreeg en zijn verdere scheeps uitrusting, zoals beddegoed, zwemvest e.d. kon betrekken. Schipper Simonis nam de hon neurs waar en deed dit op een voortreffelijke manier. Met het uitdelen van die benodigd heden was de kous nog lang niet af, want naast dit materiële komen er nog heel andere factoren in het spel, die niet in een maat of gewicht zijn uit te drukken. Door eenvou dig aan boord te stappen is een burger nu eenmaal niet als bij toverslag getransformeerd in een militair. Maar in een militaire wereld als op de kruiser gelden andere normen, heeft men andere gebruiken enz. dan aan de wal. Het schip stuurt goed. Kielzog op de gemeten mijl

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 6