De grote toeht - 7 April tot 1 Mei (ffj NIEUWS Met zijn neus in de wind de behouden thuiskomst in Schiedam, na een tocht, die voor velen de eerste kennismaking met de zee betekende. Of de burgers thuis des morgens het „overal" hebben gemist, kun nen wij slechts vermoeden. Met de Paasdagen bij Moeders, een goed schoongemaakt schip en prachtig weer kon het niet anders, of de stemming op de uit reis was uitstekend. Een goed begin is nog altijd het halve werk Van Hoek van Holland uit werd koers gezet naar het Noorden, met Bergen in Noor wegen als aanloophaven 0111 olie te laden. Onderweg was er alle gelegenheid een begin te maken met de systematische proeven, die werden geopend met een onderzoek van het schip bij kruissnelheid. De zee was kalm, een omstandigheid, die met zeeziekte behepte landrotten altijd weten te waarderen. Het schip liep uitstekend en toen later de lange oceaandeining doorzette, bleek het daarop naar behoren te reageren. Beter in elk geval dan sommige magen, die voor dit zachtjes wiegen maar weinig waardering hadden. Op 9 April des ochtends 0111 7 uur werd de Bergenfjord bereikt, waar de leden van het personeel - mogen wij spreken van pleizier- vaarders - hun eerste sensatie beleefden, voor zover zij tenminste buitenslands nog geen bergen hadden gezien. De Imbos op de Veluwe met zijn 110 nieter hoogte mag voor ons land al heel wat betekenen, hij is maar een molshoop in vergelijking met de bonken graniet, die daar loodrecht uit het water 0111- hoogrijzen. Bergen staat bekend om zijn regen en slecht weer. Vader Pluvius was misschien geschrok-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 8