HOE KOM IK AAN ZO'N VEILIGHEIDSHELM? BIJ HET INVOEREN VAN DE VEILIGHEIDSHELM HELMEN Men kan zich afvragen „wat nu weer?" Blij ven wij maar verder gaan met het nemen van nieuwe maatregelen en is het dragen van hel men in een bedrijf als het onze wel nodig Men grijpt dan naar de statistieken en vraagt aan onze verbandkamer opgave van het aan tal hoofdverwondingen dat de laatste jaren is voorgekomen. Het noemen van deze cijfers laten wij gaarne over aan onze veiligheids inspecteur, maar het is ons wel duidelijk ge worden dat een betere bescherming van het hoofd dan een pet of een haardos of zelfs de lederen veiligheidspet kan geven, wel gewenst is. Daarom hebben wij ook na het desbetref fende advies van onze bedrijfsleiding en onze veiligheidsinspecteur besloten onze volle me dewerking te geven aan de proef betreffende het dragen van helmen in ons bedrijf. Nu willen wij U vragen „néém deze proef". Toen een aantal van onze mensen in het hoge Noorden was met de kruiser „De Ruyter" en het koud was, heeft men toch ook niet ge keken hoe men er wel uitzag in die poolpak- ken. Zij waren nodig en nuttig en hetzelfde geldt voor de helmen. Zij zijn nodig en wij willen nu een proef nemen om te kunnen constateren of deze typen ook bruikbaar zijn en daarom „helmen op" en gaarne horen wij de critiek. De Directie. Natuurlijk is het niet voor alle medewerkers nodig, dat zij zo'n „ding" op hun „dakpan" zetten. Het is vooral noodzakelijk voor hen, die „last" hebben van vallende voorwerpen en zij, die veel hun hoofd stoten, dat is h.v. onder het vlak van schepen, zij die in nauwe ruimten moeten werken enz. Hoe komen we aan zo'n veiligheidshelm Heel eenvoudig: bij de veiligheidsdienst Maar wij maken wel enig voorbehoud, want dit is kostbaar materiaal. U ziet alweer, de Directie spaart, om ongevallen te voorkomen, moeite noch kosten. U kunt een helm in ont vangst nemen, maarU verplicht U daar mee, deze dan ook te dragen on het bedrijf tijdens Uw werk. Geeft U in groten getale op. Wij willen veilig werken. Sp. Tijdschriftartikel: Op een bouwwerk liep een arbeider met een 30 kg wegende dommekracht op een ruim 6 meter hoge ver dieping. De man struikelde, liet het werktuig los, dat door een vloeropening vrij naar be neden viel waar juist op de begane grond een andere arbeider stond. De man, die een helm droeg, kreeg de domme kracht nagenoeg midden op het hoofd en vervolgens een stoot ervan in de linkerzij. De helm brak (een klein gat midden op de bol) verdere gevolgen waren twee gekneusde rib ben, een lichte hersenschudding eneen grote schrik. Met een paar dagen rast was hij zonder blijvende gevolgen weer op de been Een dommekracht van 6 meter hoogte Brr De laatste jaren zijn meer fabrikanten, ook in ons land, begonnen met de fabricage van helmen. De Arbeidsinspectie heeft keurings eisen opgesteld en de in de handel gebrachte helmen beproefd. Het gevolg hiervan was, dat, toen een type helm afgekeurd werd, de betreffende fabrikant zich haastte zijn hel men te verbeteren tot zij de keuringsproeven met glans doorstonden. Deze keuringseisen, moet U weten, zijn niet voor de poes. Een zware kogel van een be paald gewicht laat men van een zekere hoog te vallen om de sterkte te bepalen, die blijkt uit de grootte van de indeuking, die uiter aard niet te groot mag zijn. Een indeuking is goed, want voor deze vervorming is een V# NIEUWS 10

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 12