IDEEËNBUS NIEUWS 14 Wederom konden een 17-tal ideeën worden afgewikkeld. Alhoewel natuurlijk niet verwacht mag worden, dal elk idee inderdaad uitvoerbaar is, is het toch verheugend te constateren, dat er meerdere malen werkelijk goede ideeën bij zyn. Ditmaal werden twee premies toegekend, waarvan één tot een bedrag ad 250. Idee 160 Het draaien van collarassen aan boord van schepen door collaras met tornmachine te laten draaien. Dit is een bestaand idee en wordt reeds lang toegepast. Geen premie. Idee 168. Verbetering en hesparing bij het monteren van gegoten yzeren ladingleidingen in gelaste tankschepen. De gedachtengang is goed, doch in de practijk niet uitvoer baar, aangezien de gehele leiding los moet blijven en men na het lassen niet weet waar de spanningen terecht komen. Intussen werd een andere oplossing gevonden en toegepast. Geen premie. Idee 169. Extra bedieningshuis inhouwen in hellingkraan 764 voor heter uitzicht. Het idee is moeilijk uitvoerbaar en de verbetering weegt niet op tegen de kosten. Geen premie. Idee 170. Het uittrekken van deuken uit ingedrukte bodem- en huid platen door het aanlassen van een kramplaat. Het idee is goed en wordt toegepast. Premie 250. Idee 174. Het maken van afvoegblokken welke tot doel hebben om de grenzen van werkstukken, zoals b.v. gelaste fundaties enz. tijdens het opstellen aan boord op de juiste maat af te voegen boven de plaats, waar deze definitief komen te staan. Het idee is goed. De afvoegblokken zijn intussen gemaakt en zullen worden toegepast. Premie 25. Idee 175. Draadeinden op taatsen van roeren lassen om bronzen bus op te trekken. Voorstel: een draadgat in pen horen en geen draadeinden meer oplassen. Genoemd idee geeft voor ons geen voordelen. Geen premie. Idee 178. Stellingen aan voor- en achterschip, scharnieren aan huid bevestigen, ter hesparing van staanders. Het idee is niet nieuw en wordt op enkele werven reeds toegepast. Geen premie. Idee 185. Het uitvallen van stopcontacten te voorkomen door deze te voorzien van een scharnierbare draadstang met vleugelmoer om het geheel vast te schroeven Het binnenwerk van de stopcontacten van plastic te ver vaardigen. De stopcontacten zijn altijd van een verankering voorzien, die het uitvallen van de stekker voorkomt. Indien de stop contacten en stekkers in goede staat verkeren en naar be horen worden ingezet is het uitvallen zelfs met enig geweld niet mogelijk. Ook het binnenwerk kan bij een goede behandeling niet defect raken. Geen premie. Idee 186. Het plaatsen van vetpotten op scharnieren van waterdichte deuren. Dit voorstel heeft voor ons bedrijf geen practisch nut. Geen premie. Idee 187. Voorstel voor stellingwerk aan voor- en achterschip en idee voor het aanbrengen van diepgangsmerken. De voorgestelde stelling is te gecompliceerd; een pijpstel- ling is eenvoudiger. Ook de voorgestelde methode voor het aanbrengen van diepgangsmerken is te gecompliceerd. Geen premie. Idee 189. Het nummeren van de lampen van de hulpverlichting. Dit idee geeft weinig voordelen. Geen premie. Idee 191. Micrometer voor het meten van binnen- en buitenmaten. De voorgestelde micrometer is onzuiver; in de handel zyn betere meetinstrumenten verkrijgbaar. Geen premie. Idee 194. De vuilpontons te voorzien van bakken, waarin het vuil geworpen wordt. Deze bakken met een kraan er af lichten en storten. Het idee is voor ons niet doeltreffend. In het vuil bevinden zich voorwerpen van verschillende aard en waarde. Het sorteren hiervan geschiedt op de vuilpontons. Geen premie. Idee 205. Het beschermen van draadeinden van kernbuizen van kanonnen door middel van bronzen bussen. Het idee is te kostbaar om voor een beperkt aantal lopen toe te passen. Geen premie. Idee 214. Dokkranen voorzien van eeu telefoon voor contact met de kraanmachinist. Het probleem is met een telefoon niet opgelost. Geen premie. Idee 230. Het ophangen van kasten in tanks aan boord van schepen voor het opbergen van electroden om te voorkomen, dat lasdraad nat wordt of op ongewenste plaatsen ligt. Op ieder schip is een droogkast voor electroden, waarin alles kan worden opgeborgen. Geen premie. Idee 245. Toestel om spijkers uit kisten te trekken. Spykertrekkers zijn in diverse uitvoeringen in de handel. Geen premie.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 16