AFDELING KLAVERJAS AFDELING O. en A. 19 Op 30 Mei, 6 Juni en 13 Juni heeft onze Harmonie sere nades gebracht bij haar leden F. van Schaick, A. P. Lange- straat en J. Besterveld, die resp. hun 25-, 40- en 35-jarige echtvereniging vierden. Zondag 31 Mei is ons lid J. Poolen op 52-jarige leeftyd na een kortstondige ziekte overleden. De heer Poolen is 8 jaar lid van onze Vereniging geweest en wij mochten hem beschouwen als één van onze trouwste leden, vooral om de warme gevoelens, welke hij altijd voor onze Har monie koesterde. Zijn te vroeg heengaan wordt door alle leden diep betreurd en zijn nagedachtenis zal by ons in ere worden gehouden. Op Zaterdag 11 Juli a.s. zal in de Plantage alhier wederom het jaarlijkse festival plaats hebben voor alle Schiedamse muziekverenigingen. De aanvang is bepaald op 6 uur n.m. De verenigingen zullen als volgt optreden: 6.00 uur Leger des Heils 6.30 uur St. Radbout, Kethel 7.00 uur Arbeiders Muziekvereniging „Crescendo" 7.30 uur R.K. Muziekvereniging „Ambrosius" 8.00 uur Harmonie Wilton-Fijenoord 8.30 uur Gusto Muziekvereniging 9.00 uur Politie Muziekvereniging 9.30 uur Harmoniegezelschap O.B.K. 10.00 uur Chr. Muziekvereniging „Harpe Davids". Toegangsprijs 25 cent. D. den Besten Eindelijk na veel spanning zijn de kampioenen van de afde ling bekend geworden. W.F. 1 werd kampioen in de le klasse afd. C en W.F. 3 in de res. 2e klasse afd. C. Ons 2e eindigde op de tweede plaats met een achterstand van 2 punten op Lafamo dat eerste werd. Toen W.F. 1 Donderdag 7 Mei zijn laatste wedstrijd tegen de Shell ging spelen, was het bekend, dat deze met 9 - 6 gewonnen moest worden om zich kampioen te kunnen noe men. O.S. en N.K. 1 zaten te wachten op een misstap van W.F. Shell speelde geen rol meer, was alleen maar de sportieve tegenstander. Toen om 8 uur de wedstrijd begon, waren de W.F. heren nerveus en de spanning was voel baar. De eerste partij werd gewonnen met 3-2. Deze uit slag gaf nog geen opluchting. De tweede partij deed dit wel, deze werd met 4 -1 gewonnen, zodat de stand toen 7 - 3 werd. Maar de laatste partij bracht ons kampioenschap in gevaar. Langzaam kwamen de uitslagen binnen en lang zaam ging de voorsprong eraan. Met nog 2 koppels aan het spelen was de stand 7-6 geworden. Wedstrijdleider, toe schouwers van Shell en W.F. en uitgespeelde koppels wer den er stil van en er werd nog slechts gefluisterd door een enkeling. Gelukkig liet Vrouwe Fortuna deze koppels niet in de steek en toen beide koppels hun overwinning inle verden ging er een hoeraatje op en volgden de felicitaties. Het werd nog een gezellige avond met sterke klaverjas verhalen. W.F. 1 gaat om het kampioenschap van Rotterdam spelen met de kampioenen van de andere afdelingen. Dit is een vierkamp, die vast en zeker spannend beloofd te worden. Toen de afdeling Klaverjas werd opgericht gaven optimis ten ons een levensduur van drie maanden. Pessimisten gaven ons nog geen kans van oprichten. Dit is nu drie jaar gele den. Veel is er gebeurd en hard gewerkt, maar het resul taat is dan ook niet uitgebleven, dat bewijst dit succes wel. De koppels die ons le team naar het kampioenschap brach ten waren: Deze koppels zullen ook voor het bondskampioenschap spelen. Ons tweede team eindigde als tweede op de ranglijst. Aanvankelijk dachten wy dat ook dit team kampioen zou worden. Dit kwam doordat de rectificatie van een uitslag te laat werd doorgegeven, het bleek toen dat we inplaats van 1 punt meer, 2 punten achterstonden op Lafamo. Jam mer, zij hadden het best verdiend. Het derde team werd spelenderwijze kampioen. Hun voor sprong was alleen nog te benaderen door N.S.I. Door maar met 9 - 3 hiervan te winnen maakte W.F. 3 aan alle illusies van N.S.I. een einde. De koppels van dit team zijn: Mevr. Peterbroers Mevr. Landman Petersbroers Schultink Rijkevorst Kiekens Blaas Vostenbos Elt Donatz Pauw Govers Bogerd Broeder Beinaster Starre Hogendoorn Bouman Wagtendonk Nab de Graaf Haasteren Door dit kampioenschap promoveert het derde naar de reserve le klasse. Ons vierde en vijfde team eindigden in het midden van hun afdeling. Nu de competitie voorbij is, gaan we om het persoonlijk kampioenschap van de vereniging spelen. Er zullen diverse prijzen beschikbaar gesteld worden voor diegenen, die het hoogste gemiddelde halen. Er werd ook nog ingeschreven op enkele haring-concourses en een nederlaag-serie. De zomermaanden geven dus nog afwisseling genoeg. H. Bogerd. APRIL 1953 Deze maand stond in het teken van „griezeligheden". Vier malen trad n.l. het Toneelgezelschap „De Rotterdamsche Comedie" voor O. A. op met het reeds bekende „Moord by open Doek". Dit stuk, dat vele malen voor talloze verenigingen en par ticulieren werd vertoond, doet het nog altijd goed, waarbij echter in ogenschouw moet worden genomen dat men het spel en de vertolkers alleen moet waarderen om de vlot heid van het spelen, de originaliteit van het stuk en dus geen „Kunst" in de grote betekenis van dat woord krijgt voorgezet. Het meesterlijke spel, de enorme vaart, de on gewone vondsten, maken echter van de avond een echt op windend avontuur. Dat dit gezelschap in staat is om sterke staaltjes van toneel spel in zijn allerbeste vorm te geven (herinnert U zich „Het onstuimige hart" voor onze oud-werknemers) belet hen niet om ook van dit vervaarlyke en drukke spel een goed geheel voor ogen te toveren, waarbij de inspecteur (Richard Flink) het leeuwenaandeel vlot verwerkt met een opmerkelijk gevoel van wat we zouden willen noemen: „het zure plichtsbesef van de politieman". Ook de andere rollen waren in goede handen, waarbij wij nog aantekenen, dat de, in vele toneelstukken blijkbaar onontbeerlijke „dienster" opmerkelijk succes oogstte in de goede vertolking van haar prettige rol. Het Bestuur van O. en A. mag uit de vele prettige dank betuigingen, die geheel vrijwillig verstrekt werden, consta teren, dat deze avonden onze afdeling goed zijn bevallen. Aan het einde van de vierde avond werd de dank van O. en A. aan de Rotterdamse Comedie door middel van een kleine attentie voor de dames-artisten gedemonstreerd. MEI 1953 Een dubbele tegenstelling met April! Toen bracht een beroepstoneelgezelschap een niet-dramatisch toneelstuk en in Mei bracht het amateurgezelschap „Varia" uit Vlaar- dingen het dramatische spel van Mr. J. H. Penning „De Zondaar". Een moeilijk gegeven: een onschuldig veroor deelde die - vaak door nuchtere overwegingen daartoe ge leid - zich opoffert en alzo afziet van de echt menselijke hoedanigheden: haat, wraakzucht en zelfs vergelding. Ton

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 21