vy AFDELING SCHAKEN AFDELING ZWEMMEN NIEUWS 20 Rijers Sr. (Andries van Roon) slaagt er volkomen in ons te overtuigen dat zijn houding juist, maar „bovenmenselijk" is. Hoe duidelijk voelt men echter in zijn - soms uitgebreide, maar altijd interessant blijvende - samenspraken met zijn gescheiden vrouw (Babs v. d. Vaart-Bink) met Karei (Cor van Roon) dat er bij hem toch heel wat schuilde, dat overwonnen moest worden. Hoe prachtig slaagde deze „amateur" er in om die weifelingen, die aanvechtingen van haat - en de beheersing daarvan soms door een enkel gebaar, een woord of een enkele blik te doen leven voor het publiek! Een volkomen levensecht stuk, dat door deze amateursgroep op zeer verdienstelijke wijze werd vertolkt. In het 80-jarig bestaan van „Varia" hebben de leden ervan elkaar opgevolgd, maar blijven voortleven is de liefde voor het toneel en is daardoor hun kunnen uitgegroeid tot goede toneelkunst, waarnaar onze vereniging op vier avon den met grote belangstelling heeft geluisterd. Hartelijk applaus was de beloning, telkens wanneer het doek zakte. Onder de regie van Frits Polman waren de rollen als volgt verdeeld: Ton Reyers SrAndries van Roon Mr. Karei KervelCor van Roon Emmy, zijn vrouwBabs v. d. Vaart-Bink D. Vorster Jac. v. Toor Hzn. Mr. Ton Revers JrJacques Brouwer Tine Vorster, Ton's meisje Hinny Gort De dienstbode JansMarie Ligthart-Hoogewerff De Inspecteur van Politie Joop Wylacker De W.F. Music Boys werden voor hun - geheel belangeloos - optreden bij het begin en tijdens de pauze eveneens harte lijk beapplaudiseerd. Hun keuze van de nummers tijdens de toneelverwisseling tussen eerste en tweede bedrijf (dat vrij veel tijd in beslag nam) wijst op een bijzonder vermogen van aanpassing. De stemmige muziek voor twee violen en piano werden door de Heren Egberts (le viool), de Kok (piano) en Montens (2e viool) op goede wijze gebracht en weinigen zullen hebben vermoed, dat naast zuivere „bandnummers" ook deze op het repertoire van de hand staan. Het Bestuur met, alle leden hebben dit optreden zeer op prijs gesteld. En hiervoor is heus niet lang gesoebat. Eén vraag en één antwoord: „Natuurlijk komen wy graag!" Wij kunnen ons voorstellen, dat deze band, voor steeds meer gelegenheden in en om het verenigingsleven zal worden gecharterd. De bereidheid van dit zestal is aanwezig en hun kunnen wordt steeds beter. Waarom het dan niet geprobeerd met Onze Band? Op de vierde avond sprak de voorzitter een kort woord van dank tot alle artisten en de dames mochten een kleine hulde in ontvangst nemen. AMATEURSAVONDEN. Het ligt in de bedoeling het nieuwe seizoen te openen niet een avond te verzorgen door onze amateurs. Wij zouden het ten zeerste op prys stellen, indien zij, die aan deze avonden hun medewerking wensen te verlenen, voor een eerste bespreking aanwezig willen zijn op Maandag 29 Juni 1953 te 8.00 uur n.m. in het Clubgebouw op de werf Schiedam. JAARVERGADERING. Ledenvergadering op Maandag 6 Juli 1953 in het Club gebouw werf Schiedam, aanvang 8.00 uur n.m. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen vorige vergadering. 3. Verslag secretaris. 4. Verslag Penningmeester. 5. Verkiezing 3 leden van het bestuur. 6. Verkiezing kascontrole-commissie. 7. Rondvraag. 8. Sluiting. In verband met het periodiek aftreden van de bestuursleden H. J. Corpeleyn en L. Giphart (beiden herkiesbaar) kunnen candidaten voor aanvang van de vergadering gesteld wor den, mits voldaan aan de voorwaarden gesteld in het regle ment. Bovendien zal in plaats van de Heer D. de Bruin, die zijn functie als bestuurslid wil beëindigen, een opvolger moeten worden gekozen. Het bestuur stelt als candidaat de Heer A. de Krom. Meerdere candidaten kunnen even eens voor de aanvang van de vergadering worden gesteld. Het Bestuur. WIE ZAL HET WORDEN Ja, dat is momenteel voor ons ook nog de vraag. Een wed strijd van vijf partijen tussen de heren den Uyl en Thijssen moet beslissen, wie zich mag betitelen als de Clubkampioen schaken van Wilton-Fijenoord. De eerste partij is gespeeld en door de heer den Uyl gewonnen, maar verder durf ik me niet aan voorspellingen te wagen, anders zou ik hier mee misschien de heer Thijssen in de wielen rijden, wiens privilege deze sport (het doen van voorspellingen natuur lijk) is. Maar te zyner tyd hoort U wel, hoe deze titanen strijd is beslist. De tweede partij den Uyl - Thijssen eindigde in remise. Van niet minder betekenis is, welke afdeling van W.F. met de sterkste schakers voor de dag zal komen. Dit tournooi moet nog aanvangen, doch het aantal aanmeldingen stemt ons tot volle tevredenheid. Of het nog niet beter kon? Ja, altijd natuurlijk, maar we zijn zeer benieuwd wat ook uit deze strijd te voorschijn zal komen. Wanneer de lezers van nabij iets willen zien van onze onder linge wedstrijden, kom dan eens kijken des Maandags avonds. Ik weet wel dat sommige het niet prettig vinden, eens een poosje hun mond te moeten houden, maar ik ben er van overtuigd dat dit niemand werkelijk schaden zal, denk maar aan het bekende spreekwoord: spreken is zilver, doch zwijgen is goud. Dat is wel bijzonder van toepassing tijdens een schaakwedstrijd. Maar dit neemt de spanning niet weg, integendeel. Enfin, wanneer U van Uw ega of verloofde verlof kunt krijgen, moet U ons beslist eens met een bezoek vereren. Wij wachten af! J. v. M. GRATIS ZWEMMEN IN BUITENBAD. Het open zwembad heeft zijn poort weer opengezet en we kunnen dus hiervan weer volop profiteren. Ook onze zwemclub heeft in de zomermaanden de beschik king over een clubuur in een buitenbad en wel elke Vrijdagavond in de Gemeentelijke Zweminrichting te Schie dam, in de maanden Juni en Juli van 8 - 9 uur, en in de maand Augustus van 7.30 - 8.30 uur. Dit clubuur is voor onze leden geheel gratis. Naast de „overdekte" in het Sportfondsenbad kunt U dus thans ook elke Vrijdagavond in het open zwembad gaan zwemmen. Laat deze mooie gelegenheid niet onbenut. Zorgt U voor een druk en gezellig clubuur, ook al werkt het weer wel een9 niet mee. De poort van het buitenbad staat open en wij verwachten U allen a.s. Vrijdagavond. Het Bestuur. W erf telefoon 396 G. Vermaase, Sociale Zaken.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 22