INHOUD OFFICIËLE MEDEDELINGEN SOCIALE RUBRIEK FABRIEKSREGLEMENT (vervolg) Foto van de maand: J Juninummer 1953 Officiële Mededelingen Sociale Rubriekomslag pag. 2 en binnenwerkpag. 5 Proefvaart m.s. „Hilversum" pag. 1 Doopceremonie m.s. „Pendrecht" pag. 3 Kiellegging eerste Mijnenveger pag. 4 Scholing voor Aanhouivers pag. 7 Dankbetuigingenpag. 8 Schilderijententoonstelling in Clubgebouw op de werf Schiedam pag. 9 Zwemmen Speciaal Kinderclubuur pag. 9 Veiligheid pag. 10 Ideeënbuspag. 14 In Memoriampag. 15 Veteranen Voetbalwedstrijd W.F.-Lloyds Surveyors pag. 16 Koninklijke onderscheidingen pag. 17 Als paden in een bos gedichtpag. 17 Vereniging W.F. Dames en Mannenkoor pag. 18 Afdeling Harmoniepag. 18 Afdeling Klaverjaspag. 19 Afdeling O. en Apag. 19 Afdeling Schakenpag. 20 Afdeling Zwemmenpag. 20 Redactie-commissie C. Keyzer, voorzitter L. Giphart J. Koppe leden J. W. Weber Redactie-adres Afdeling Sociale Zaken Artikel 27. Het is verboden zonder schriftelijke toestem ming een rijwiel buiten de daarvoor aangewe zen stalling op de terreinen te brengen. Dit artikel raakt een materie, waarover nog al eens wat te doen is geweest. Er waren op een gegeven moment zoveel rijwielen op de terreinen (dikwijls alleen maar om ze ergens neer te zetten), dat wel tot een grondige verandering besloten moest wor den. Alle rijwielen werden van de werf geweerd en voor die werknemers, die uit hoofde van him werkzaamheden een rijwiel nodig hebben, werden bedrijfsrijwielen aangeschaft. Deze rijwielen zijn in de werfkleuren rood en wit gespoten. De indruk bestaat, dat dit artikel over het alge meen goed begrepen wordt en dat de indertijd ge nomen maatregelen goed voldoen. Artikel 28. Het is de werknemer niet toegestaan in de onderneming sterke drank of bedwelmende of voor de gezondheid schadelijke middelen bin nen te brengen of te gebruiken. Ook al is men geen geheelonthouder, men zal het er over eens zijn, dat sterke drank, enz. niet bij het werk passen. Artikel 29. De werknemer is verplicht de hem verstrekte legitimatiebewijzen bij zich te dragen en op verlangen te tonen. Na overleg met de Kern eventueel voor te schrijven herkenningstekenen moeten zichtbaar gedragen worden. Wij zijn nog niet zover, dat aan een ieder een legitimatiebewijs of herkenningsteken uitgereikt is. Wel is het voor verschillende objecten nu reeds noodzakelijk een bewijs te hebben om aan boord te komen. We denken bijvoorbeeld aan schepen der Koninklijke Marine, maar ook aan Koop vaardijschepen. Voor de passagiersschepen, die aan de werf komen repareren of dokken, is het bijna altijd voorgeschreven, dat toegang uitsluitend wordt verleend op een speciaal bewijs. Het zou zover kun nen komen, dat iedereen die de werf wil betreden, zich moet kunnen legitimeren. Dit artikel is er voor om een dergelijke maatregel te bekrachtigen. Over te dragen herkenningstekenen zal van tevoren overleg met de Kern worden gepleegd. (Wordt vervolgd) Zomerweelde op de werf.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 2