I NIEUWS 2 nul - werkpaard onder de schepen was. De rederij heeft voor dit nieuwe schip een aantal goed geslaagde werken van Nederlandse meesters gekocht, zodat in de verblijven en gangen schilderstukken en aquarellen, houtsnijwerk, tekeningen en etsen zijn aangebracht. Bij de plechtigheid van de overdracht heb ben gesproken de heer S. van West, één onzer directeuren, en de heer G. Warnderink-Vinke, die het schip namens de rederij overnam. Hierna heeft nog de burgemeester van Hil versum, de heer J. J. G. Boot, die met enkele wethouders aanwezig was, zijn gelukwensen aangeboden. De nieuwe „Hilversum" is het derde schip van die naam. Een zusterschip, de „Bussum" bevindt zich nog op onze werf in aanbouw. Enkele uren na de terugkeer van deze proef tocht is het schip onder commando van kapi tein K. J. de Jonge naar de Perzische golf vertrokken om zijn loopbaan als inbrenger van deviezen te beginnen. De technische gegevens zyn als volgt: Het schip is ge bouwd onder toezicht van Lloyd's Register en kan ongeveer 17.300 ton olie vervoeren. Het heeft een lengte tussen de loodlijnen van 158,49 m, een breedte van 20,57 m en een holte van 11,84 m. Behalve de klinkverbindingen van berg houtsgang en kim en de spanten in het voor- en achterschip zijn alle verbindingen gelast. Er is een 8-tal ladingtanks, die door twee langsscliotten elk in 1 midden- en 2 zijtanks wor den onderverdeeld. De hoofdpompkamer ligt tussen tank 4 en 5 en bevat 2 ladingpompen met een totale capaciteit van 1200 ton per uur. De machinekamer in het achterschip bevat een Wilton- Fijenoord Doxfordmotor van 5500 A.P.K., die aan het schip een snelheid verleent van ruim 14 mijl. Verder zijn er ge plaatst 2 Schotse ketels, alsmede een afvoergassenketel voor het leveren van de benodigde stroom voor hulpwerktuigen, ladingpompen, verwarming enz. Bij de overdracht.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 4