Doopceremonie m.s. «PENDRECHT» NIEUWS In onze mensengemeenschap groeien gewoon ten en gebruiken, die in een bepaalde sfeer worden beleefd. Een doopplechtigheid van een schip is er o.m. één, die op onze werf zovele malen voorkomt, dat men zou gaan vrezen eraan gewoon te raken. Zo is het ech ter niet: reder en bouwer zorgen, dat deze en dergelijke gebeurtenissen een officieel tintje krijgen en met een verblijdend gevoel en begunstigd door „tussen-de-buitjes-door- weer" togen velen naar de doopceremonie van de „Pendrecht", in aanbouw voor Phs. van Ommeren N.V. te Rotterdam. De tribune was te plm. 5 uur geheel bezet door genodig den en na een vlotte „sleepbootaanval" doop te Mevrouw Mr M. A. J. Kroese-van den Brandhof op de gebruikelijke manier het schip, dat langzaam maar zeker het bouwdok werd uitgesleept. W.F.'s Harmonie zorgde keurig voor de muzikale omlijsting. In de cantine 't Blaasje kwamen de gasten bijeen en werden daar hartelijk welkom ge heten door Ir B. Wilton, die hen als Directeur van W.F. toesprak en o.m. memoreerde, dat ook hier weer de bekende moeilijkheden in staalleveranties aanvankelijk de bouw ongun stig hebben beïnvloed. Tenslotte echter kon gestadig worden voortgewerkt, zodat heden, 15 Juni, de doop kon plaats hebben. Na een dankwoord aan allen - personen en instanties - die aan de bouw hebben mede gewerkt, sprak de heer Wilton de hoop uit, dat de „Pendrecht" straks als gelukkig schip zal mogen varen, gelukkig voor de rederij en voor de leden der bemanning, die zoveel tijd van him leven moeten doorbrengen tussen lucht en water. Tenslotte dankte Ir Wilton de doopster hartelijk voor de bereidwillig heid om aan het verzoek tot dopen van de „Pendrecht" te willen voldoen en overhan digde haar hiervoor het gebruikelijke kleine aandenken. Dan is het woord aan de doopster zelf en na enkele woorden reeds zijn al de nuchtere en zakelijke dingen van de dag plotseling weg gevaagd: een woord van hart tot hart, in een sfeer van ijzer, staal en beton. Hier werd ge sproken over het verheugende van een goede vriendschap, over de vorige „Pendrecht" en over allerlei omstandigheden, zoals alleen een vrouw kan spreken: gevoelvol en toch met waardering voor mannenwerk.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 5