WINSTDELINGSREGELING 5 ffjjr NIEUWS SOCIALE RUBRIEK (vervolg) Dit onderwerp heeft de afgelopen maanden weer heel wat stof doen opwaaien en vele gemoederen in beweging gebracht. Het is hier niet de plaats om thans nog in te gaan op de verwikkelingen, welke daarvan het gevolg waren of na te gaan welke oorzaken daarvoor zijn aan te wijzen. Er bestond voor onze on derneming een door het College van Rijks- bemiddelaars, op grond van de algemeen voor het gehele land geldende bepalingen, goed gekeurde regeling, waarnaar in de Statuten wordt verwezen. Eén van deze bepalingen maakt een voorbehoud over de totale grootte der winstdeling (zij mag niet meer bedragen dan 24 deel van het uit te keren dividend), terwijl een andere bepaling, waarmede reke ning moet worden gehouden is, dat een deel van de winstuitkering op geblokkeerde spaar rekening moet worden geboekt. Beide bepa lingen waren genoegzaam bekend en opge nomen in bet aanvullende reglement op de winstdelingsregeling, hetwelk in overleg met de kern tot stand is gekomen, en dat gepu bliceerd is in het Wilton-Fijenoord Nieuws van 27-6-1952. Het waren deze bepalingen, waarmede men in het algemeen geen vrede kon hebben, zo dat zij reeds gedurende vele maanden een punt van bespreking uitmaakten in de verga deringen van de diverse instanties, die geroe pen zijn daarover een advies uit te brengen. Dit advies, dat in Mei j.l. tot stand kwam, beeft geleid tot een wijziging van art. 2 van bet Winstdelingsreglement en de mogelijk heid geopend om na 9 maanden tot deblok kering van de helft van het op spaarrekening geboekte bedrag over te gaan, terwijl het ove rige in ieder geval na 2 jaar na reservering vrijkomt. Er bestaan echter ook mogelijkheden tot ver vroegde deblokkering van dit laatste bedrag, welke echter bij het schrijven van dit artikel tje nog niet bekend waren en waarop in bet volgende W.F. Nieuws wordt teruggekomen. Op grond hiervan is de aanvullende regeling komen te vervallen. oor de rechthebbenden is een bedrag van 36 X het uurloon*) of zoveel minder (af hankelijk van het aantal uren, dat zij in April j.l. als winstuitkering hebben ontvangen) bij de Spaarbank Anno 1820 te Schiedam gestort. Het juiste bedrag, zomede het nummer, waar onder bet bij de Spaarbank is geboekt, zal zo spoedig mogelijk aan ieder afzonderlijk worden bekend gemaakt. Aanvragen tot de blokkering moeten t.z.t. bij de afdeling Sociale Zaken worden ingediend. Uitbetaald mogen worden aan degenen, die gedurende het gehele jaar 1952 werkzaam waren en op het moment van de uitkering nog in dienst waren 96 X het uurloon +25% 120 uurlonen Het dividend heeft bedragen 11%. Voor ieder procent daarvan boven 8% moet worden gereserveerd 14 X het uurloon 25 is dus 3 X 14 25 52]+ uur loon. In verband echter met de restrictie in het reglement, dat het totaal aan winstdeling uit te keren bedrag niet meer mag bedragen dan 24 van het totaal aan aandeelhouders uit te betalen dividend, is slechts ter beschikking voor reserve ring bijna 70 van 52]+ uur 36 li,,, totaal dus 156 uurlonen Up het ogenblik is dus voor de arbeiders geblokkeerd 36 X het uurloon voorzover zij het gehele jaar 1952 werkzaam waren en op het moment van uitkering in dienst waren. Voor hen. die kor ter in dienst zijn, heeft een overeenkomstige vermindering plaats gehad. KENNIS IS MACHT Voor bet te Rotterdam gehouden examen voor Schipper bij de Binnenvaart, uitgaande van het Koninklijk Onderwijsfonds voor de Scheepvaart, slaagde het lid van onze afdeling Vaartuigen, de heer A. van der Wal. Negen leden van de afdeling Beveiliging to gen 29 Mei j.l. naar Amsterdam en behaalden daar het diploma van de Nederlandse Bond van Onbezoldigde Opsporingsambtenaren en Bewakingspersoneel. Het waren de heren: W. J. Aartsen, P. L. Beekman, A. A. H. Kie- boom, P. E. de Korte, H. M. G. de Man, H. van Teylingen, A. Verschoor, A. Voogt en J. Westerdijk. En als laatsten, maar daarom niet de min sten, het M.T.S. diploma 1953 werd toege kend aan de heren: H. Broere, Tekenkamer Werktuigbouw; M. Heijnsbroek, Tekenkamer Scheepsbouw; J. D. Koorevaar, afdeling Gieterij; J. de Ligt, Tekenkamer Machinefabriek; J. van Lint, Tekenkamer Scheepsbouw; S. H. Tilman, Tekenkamer Bewapening; A. J. Timmermans, afdeling Electro-techniek C. Ulricli, Tekenkamer Werktuigbouw; S. Wynborst, afdeling Timmerwinkel. Gelukgewenst

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 7