VAN DE KERN WILLY WILTON-FONDS NIEUWS 6 Wat de Kern besprak. Vergaderingen van directie met kembestuur op 16 April, 23 April en 26 Mei 1953. Snipperdagen. Verzocht wordt Zaterdag 2 Januari 1954 te combineren met de middag van 5 Mei 1953 tot één vaste snipperdag. In verband met het Regeringsbesluit 5 Mei dit jaar niet als bevrijdingsdag te vieren is aan dit verzoek niet voldaan en wordt afge sproken de Oudejaarsmiddag 1953 te combi neren met 2 Januari 1954. W instdelingsregeling. Na vele besprekingen is een wijziging van artikel 2 van het winstdelingsreglement voor gesteld. Ingevolge dit nieuwe artikel kan de blokkering van het op spaarrekening ge boekte bedrag plaatsvinden: de helft na 9 maanden en de andere helft na 2 jaar of in dien aan zekere voorwaarden wordt voldaan in bet tijdvak, dat ligt tussen vorengenoemde 9 maanden en 2 jaar na reservering. Het gewijzigde winstdelingsreglement is in middels door het College van Rijksbemidde laars goedgekeurd. T immerwinkel. Naar aanleiding van een klacht van de kern zal worden bekeken of het mogelijk is a.s. winter een proef te nemen met het aanbren gen van lieaters aan weerszijden van de deur in de timmerwinkel, waar de sloepen in en uitgaan. Doorlichting. Op een vraag van de kern wordt medege deeld, dat, nu het bevolkingsonderzoek regel matig zal plaatsvinden, doorlichting van het personeel niet meer noodzakelijk wordt ge acht. Wel zullen alle nieuw tewerkgestelde personen worden doorgelicht. Stichting 1940-1945. De directie zegt ook voor dit jaar baar mede werking toe. Rookafdrijving gieterij Fijenoord. Men is bezig hiervoor voorzieningen te tref fen. Vervoer van personeel werf Rotterdam naar karweien met overkapte boten. Bij onderzoek is gebleken, dat in het voor onder van de „Paul" en de „Willem", waar mee bet vervoer plaatsvindt, voldoende ruim te is om de betreffende mensen onder te brengen. Daarvoor is echter de medewerking van hen, die op karwei gaan, nodig. Heeft men b.v. een erg vuil ketelpak aan, dan zal men dit moeten uittrekken. Vervoer per bus naar Werf Schiedam van te Rotterdam-Delf shaven woonachtig zijnde werknemers. Gereserveerde bussen zouden voor dit korte traject in verhouding duur uitvallen. Een op lossing op die wijze zal moeilijk gevonden kunnen worden. Zal in ieder geval nog wor de bekeken. Muziek in cantine machinefabriek. Het is niet gewenst in de ene cantine radio- muziek te geven en in de andere niet. Daar om zal worden nagegaan of er een centrale geluidsinstallatie kan worden aangebracht, welke ook voor andere doeleinden kan wor den benut. Niet uitbetalen van 4lA uur i.v.m. verwikke lingen op 19 Mei 1953. Aan het verzoek van de kern deze maatregel praeventief te stellen kan niet worden vol daan. Douchegelegenheid machinefabriek. Op een vraag van de kern wordt medege deeld, dat uitbreiding van de was- en kleed lokalen, zomede douches op het programma staan. TARIEFCOMMISSIE Inplaats van het door emigratie afgetreden lid P. J. de Roo werd voor de afdeling Electr. Lassers aangewezen: J. Eerland (9183). In de maanden Maart en April 1953 werd aan 256 leden van ons personeel in totaal 4.063,98 uitgekeerd. Ontvangen: f 5,van een oud-kernlid. 1275,40 als bijzondere baten (Toetreding tot overlijdensfonds) 105,30 van Machinefabriek. 600,54 van Werf Rotterdam. Opbrengst verkoop klein materiaal (2 maanden) 1326,85 van Centraal Magazijn.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 8