VJ (JU) NIEUWS WILLY WILTON-I ONDS 8 Verslag kernvergadering d.d. 3 October 1953. Na opening van deze vergadering werd door voorzitter Weber met een toepasselijk toe spraakje als kernlid afd. Branders geïnstal leerd A. P. M. Koeken, die de vacante plaats, welke is ontstaan door het vertrek van Schöl- zel, heeft ingenomen. Vervolgens werd gesproken over de verlen ging van de overwerkvergunning. Na van ge dachten te hebben gewisseld werd met meer derheid van stemmen besloten de vergunning weer voor 3 maanden te verlengen. Nadat in de rondvraag de kleinere zaken waren afgewikkeld sloot de voorzitter de vergadering. A. Potuyt. AFDELINGSZIEKENKAS. In afwijking van de tot heden geldende dag loonberekening heeft het Bestuur van de Be drijfsvereniging voor de Metaalindustrie en de Electrotechnische Industrie er zijn goed keuring aan gehecht, dat het per dag ver schuldigde ziekengeld voortaan wordt bere kend naar de uurverdienste (uurloon+tarief X het aantal per dag wegens ziekte gederfde uren. Tevens delen wij mede, dat een exemplaar van het nieuwe reglement van de Afdelings- kas steeds ter inzage ligt op de afdeling Sociale Zaken. Het Bestuur. EEN NAAM VERLIEZEN. Wij als personeel van W. F. zijn hard op weg onze naam als mensen met fatsoen te verlie zen. Als men 's avonds bij het verlaten van de werf het gejakker van vele wielrijders gade slaat, die zonder zich om een ander te be kommeren maar raak racen alsof er geen verkeersregelen bestaan, met alle gevolgen van dien, dan zijn zij bezig de naam van het W.F.-personeel grondig te bederven. Hetzelfde ondervindt men op de verkeers- wagens op de werf. Velen schijnen er een ge noegen in te vinden als er mensen opstappen in hun eigen kleren, hun vuile ketelpak daaraan af te vegen, om maar te zwijgen van het taaltje, dat men te horen krijgt als er jonge vrouwen opstappen of op de weg lopen. Ik kan best velen als er een aardig jong meisje opstapt, dat men een grapje maakt, maar er zijn grenzen. De bedrijfsleiding van hoog tot laag klaagt regelmatig over het mis bruik, dat er gemaakt wordt van de vijf mi nuten, die gegeven worden om het gereed schap op te bergen om vijf voor vijf. Elke avond kan men zien, dat reeds om drie minu ten voor vijf een hele groep arbeiders bij de brug van dok III staat te dringen, aange kleed en wel en in bedwang gehouden door J ubileum-Enquête-humor Vraag 6: Komt U met dame? Antwoord: Nee, met vrouw! enige wachtslieden. Het gevolg daarvan wordt onherroepelijk, dat het sein van vijf voor vijf komt te vervallen, waardoor de goedwillende arbeiders (en dat zijn er gelukkig velen) de dupe worden van een kleine minderheid, die het nooit schijnt te leren, dat men niet al leen rechten, maar ook plichten heeft. Al met al hebben wij ervoor te zorgen, dat wij als personeel van W.F. niet de reputatie krijgen van „het is daar een bende". Wij allen heb ben te bedenken, dat wij niet alleen op het gebied van scheepsbouw, maar ook op het gebied van fatsoen een naam hebben te ver liezen. W. W. Ontvangen: opbrengst verkoop klein materiaal f 609,van Centraal Magazijn, Schiedam. 173,55 van Machinefabriek, Schiedam, In de maanden Juli en Augustus 1953 werd aan 135 leden van ons personeel in totaal 3719,93 uitgekeerd. Sociale Zaken. EERVOL ONTSLAG In verband met hun leeftijd is eervol ontslag verleend per 26-9-'53 aan J. A. de Witte - scheeps- beschieter, per 31-8-'53 aan A. P. Langestraat - onder baas Onderhoud. Dat zij nog vele jaren van hun welverdiende rust mogen genieten. ST. NICOLAASFEEST. Voor de goede orde wijzen wij erop, dat de opgaven voor deelname aan het St. Nicolaas- feest beslist voor 3 November a.s. moeten zijn ingeleverd. Afd. Sociale Zaken.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 10