TEWATERLATING TANKER „KORATIA" NIEUWS 10 Op Zaterdag, 17 October, te precies 10.55 uur, liep de enkelscliroef turbo-electric tanker „Koratia" vlot van de belling, nadat de doop plechtigheid door Mevrouw C. de Vries-Otter- spoor op de gebruikelijke wijze, voorspoedig, was verricht. Onder de vele genodigden op de tribune heer ste - even voor het grote moment- de span ning, welke bij dergelijke gebeurtenissen al tijd valt waar te nemen. Ook onder en in de omgeving van het ge vaarte zette zich die spanning voort, want daar werd het grote gebeuren voorbereid en vrijwel tot op de seconde af geregeld. Zonder één hapering te precies 10.55 uur schoof het enorme gevaarte steeds sneller naar het Maaswater, hetwelk gewillig de nieuwe „bovenbewoner" aanvaardde. Tijdens de receptie in één der cantines sprak Ir J. E. Woltjer, als lid van de W.F.-Directie, de genodigden toe, waarbij hij o.m. de na druk legde op de prettige verhoudingen tus sen de Kon. Shell Groep en Wilton-Fijenoord. Mevrouw de Vries ontving de gebruikelijke herinnering aan haar taak. Ir H. Bloemgarten, directeur van de N.V. Petroleum Mij. „La Corona", sprak hierna een wederwoord tot de gasten en de directie, waarin hij o.a. de noodzaak aantoonde van het opvoeren van snelheid en grootte van de tankschepen. Zelfs grotere eenheden zijn no dig (tot 31.000 ton). Ook deze spreker dankte Mevrouw de Vries voor de eer, die zij het concern heeft willen aandoen, door de „Kora tia" deze naam te geven. De doopster ontving een exemplaar van de schelp, waarnaar de tanker is genoemd. In een vlot speechje dankte Mevrouw de Vries de beide directies voor de prettige taak, die zij zo gaarne had verricht. Als laatste spreker sprak de echtgenoot van de doopster, de Heer de Vries, directeur- generaal van de Scheepvaart en stelde in cij fers voor, welk een ontzaglijk groot kapitaal in onze scheepvaart is geïnvesteerd. Dit loopt in de milliarden. Daarna kregen de gasten de gelegenheid tot feliciteren en het bevestigen, verstevigen of aanknopen van reeds bestaande of nieuwe vriendschapsbanden, of een gezellig praatje. Onder de aanwezigen was de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, Ir H. B. J. Witte, die door een toevallige omstandig heid op de werf aanwezig was. Enkele technische gegevens: Lengte over alles 169.38 m Lengte tussen de loodlijnen 161.55 m Grootste wijdte 21.10 m Holte tot bovendek 11.89 m Diepgang 8.99 m Draagvermogen plm. 18.000 ton Dienstsnelheid 14M mijl Machines: turbo-electric; 7500 as-pk bij 100 omw. tot 8300 as-pk bij 100 omw. G. Van de plaatselijke Commissie voor Huis hond- en Gezinsvoorlichting vernamen wij, dat op 11 November a.s., aanvang 8 uur n.m., in de Huishoudschool, Prins Mauritsstraat 9, Schiedam, door Mevr. Larvo uit Amsterdam een lezing zal worden gehouden over: „Huiselijke feesten en tradities in het gezin". Evenals vorige jaren worden er deze winter ivas- en kookcursussen georganiseerd. Inlich tingen te bekomen bij de Directrice van de Huishoudschool 's Woensdags van 10.00-11.30 uur en Donderdags van 14.00-16.00 uur. BELANGRIJK Vele malen komt het voor dat werknemers van onze onderneming telefonisch naar huis of ziekenhuis worden ontboden, in verband met ernstige ziekte van naaste familieleden. Om te zorgen dat dergelijke berichten zo snel mogelijk hun doel bereiken, wordt belanghebbenden aangeraden hun telefonische aanvragen steeds te richten tot de afdeling Tijdcontrole. Telefoon: 69200 ('s nachts 69205)

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 12