VERENIGING W.F. AFDELING O. en A. AFDELING BILJART AFDELING SCHAKEN 15 NIEUWS Hoe beter de verschillende afdelingen in een bedrijf samenwerken, zoveel te beter het resultaat. Dit is dan in het kort de practische inhoud van het begrip: teamwork. Dat op het gebied van de kunst ook zo'n bepaalde samen werking bestaat, bewees het optreden van de Harmonie W.F. met dames- en mannenkoor W.F. in de Schiedamse Plantage op 19 September j.l. Spreek echter met de beide dirigenten - de heren Lucas en Pala - niet over „materia listische waarde van teamwork! „Dat bestaat niet" zoudt U wellicht ten antwoord kragen, „wel kwalitatief". Dan zijn wy echter toch aangeland op het graag gewilde punt. Ruim 200 medewerkers (zangeressen, muzikanten en zan gers) hebben uur het talrijke publiek een goede ontspan ning gebracht. De drie medewerkende groepen kregen, zo wel afzonderlek als gezamenlyk, de volle honderd procent om te „gloriëren". Het noemen van afzonderlijke nummers is altijd een moei lijke opdracht en zeker als er soms verschil valt te con- stateren. Zo zullen Judex en Naastenliefde het publiek bij zonder hebben bekoord, als men de graadmeter - applaus - als uitgangspunt neemt. Het eveneens mooie nummer „de twaalf Rovers" klonk prachtig en gedisciplineerd door het geboomte en hierin toonde de solist - de heer Gabreëls - zijn kunnen. Sterk en vol drong zijn goede basstem door de stille avond en oen hartelijk applaus was zijn loon. Mannenwerk van het mannenkoor! Wie van „Old Black Joe" houdt kon ge nieten, ook van die keurig geaccentueerde kleine toonver schillen. En dan „Marche Lorraine", het echte type van de Franse mars, opgewekt, pittig, maar toch het oor strelend. Hierin waren de koren en het Harmoniegezelschap ook zeer goed. Zeker het lievelingsnummer van alle medewer kers en de dirigent? Beide dirigenten mogen tevreden zijn en dit concert houdt vele beloften in voor de toekomst, al zullen bij het kiezen van nummers wel enige moeilijkheden kunnen voorkomen, want evenwicht tussen de muziek en de zang zal het ge heel tot „goed en graag gehoord" moeten maken. Tenslotte kreeg het Tamboerscorps met de Harmonie de taak om te helpen sluiten met een pittige mars. G. Het is altijd prettig wanneer een vereniging goede resultaten behaalt en dat is in de biljartsport natuurlijk ook het geval. De laatste tijd zijn er door enkele onzer leden zeer mooie prestaties geleverd, ook al werden deze niet altijd beloond met een eerste of tweede prijs. Woensdagavond, 16 September, evenwel mocht een viertal spelers onzer Vereniging de beloning van zo'n succes in ontvangst nemen en wel by de B. V. „Centrum". Deze vereniging had ter gelegenheid van haar 3e Lustrum een nederlaagtournooi uitgeschreven, waaraan ook vier le den van onze vereniging deelnamen en dat zy hun best hebben gedaan blijkt wel uit het feit, dat zij niet alleen de eerste prijs hebben verdiend, door de jubilerende ver eniging met 36.2 de grootste nederlaag toe te brengen van de 17 deelnemende verenigingen, maar dat tevens twee leden ieder een persoonlijke prijs ontvingen voor de beste prestaties in dit tournooi geleverd. De prijsuitreiking geschiedde in de feestelijk met bloemen getooide zaal, in een zeer prettige en gezellige sfeer. Hier bleek ook weer, dat het deelnemen aan zulk soort wedstrijden bijdraagt tot het verstevigen van de sportieve verhoudingen van de verenigingen in ons district. Tot slot nog een pluim op de hoed van hen, die door de leiding en organisatie dit lustrum tot een belangrijk sport gebeuren hebben gemaakt. Het winterseizoen 1953 - 1954 is begonnen en de eerste vier avonden - verzorgd door amateurs uit de afdeling - zijn wel een succes geworden. De ouwe „rotten" deden het weer goed en de nieuwelingen hopen we nog eens weer te zien en te horen om ook hun successen wederom te onderstrepen. Der gewoonte getrouw gaan wy niet in onderdelen afdalen, want zoals de gehele groep de „Finale" bracht, willen wij haar zien: een geheel, waarin de sterkeren de minder sterken helpen en steunen. Voor één groep mogen wij echter een uitzondering maken: de „Etona's". Deze groep amateurs, die als gasten voor ons optraden, heeft ons iets gebracht waarvoor wij hen hartelijk danken. Kracht, lenigheid, maar vooral de artistieke „omlijsting" van hun verrichtingen is mooi en hewyst, dat Kracht en Cultuur geen tegenstrijdige begrippen zijn. Dit is acroba tiek, die is losgemaakt van het begrip „sensatie boven al les", ofschoon verschillende standen een enorme kracht, rust en behendigheid vereisen. Een goed nummer. Dan onze eigen amateurs. We hoorden woorden van lof van alle zijden. Zelfs vroeg iemand: „Waarom engageert het Bestuur beroepsartisten?" Natuurlijk hier en daar een hapering, maar bij de tweede voorstelling reeds was die overwonnen. Wij menen dan ook dat wij gerust in zee kunnen gaan met dit stel plan- kenkoortsvrije amateurs, die hun vrije tyd gaarne belange loos beschikbaar hebben gesteld om hun medeleden enkele uren van ontspanning te kunnen geven. Het bal na werd door de W.F. Music Boys goed en be schaafd verzorgd. Amateurs en Etona's, dank van leden en Bestuur en, wat ons betreft: tot wederzien en -horen. Dat ook het Hoofdbestuur dit „zelfdoen" weet te waarde ren, bleek uit de waarderende woorden welke de voorzit ter, de heer Keyzer, aan het slot van de vierde avond sprak, welke woorden vergezeld gingen van een aardige attentie voor alle medewerkers voor en achter het doek. Het Bestuur. FILMLEZING HEER STUVEL. 12, 18 en 19 November 1953 in Musis Sacrum te Schiedam. 11 November 1953 in Odeon te Rotterdam. „Gevecht met het water", een boeiend beeld van de strijd tegen het water, het veroveren of heroveren van land op water. De kaarten voor deze avonden worden via het loonzakje van 6 November uitgereikt. Het bestuur doet een dringend beroep op alle leden om, wanneer het noodzakelyk is kaarten te ruilen omdat men op de aangegeven datum ver hinderd is, deze kaarten uiterlyk 9 November in te leve ren by de secretaris, de heer v. d. Broek, afdeling Sociale Zaken Schiedam. Zware hersenarbeid wordt beloond. Op Maandag 14 September 1953 vond er in het Verenigings gebouw een gebeurtenis plaats, welke waard is vermeld te worden. Met de uitreiking van een mooie wisselbeker was n.l. de laatste fase aangebroken van de onderlinge schaakwedstrijd tussen verscheidene afdelingen van het werfpersoneel. De ploegen, welke elkaar daar bekampten, waren samen gesteld uit de afdelingen: 1. Buitenbankwerkers, 2. Machinefabriek 2 ploegen (A en B), 3. Electriciens (in combinatie met werknemers uit Koper- slagery-Fittery), 4. Kantoor 2 ploegen (A en B). In totaal dus 5 ploegen, die de edele schaakkunst trouw zwoeren tot het bittere einde i.e. het verlies en 1 ploeg tot

Wilton Fijenoord Nieuws | 1953 | | pagina 17