Zo ziet de leider de deelnemers aan een discussie BENT U HIER OOK BIJ Zo was het ook tijdens de bandopname van het declamatorium „100 jaar Wilton". Een belangstellende - we kennen hem allen zeer goed van de feestavonden maar noemen geen naam - stapte de ontvangkamer binnen en vroeg heel lief NIEUWS Omdat er na wereldoorlog II zoveel veranderd is, is men o.a. ook een andere vergadertech niek gaan toepassen. De groepen moeten klein zijn (hoogstens 15 deelnemers). Het gaat er dan om, hij alle deelnemers belangstelling te wekken en hen enthousiast te maken voor het één of andere geval. Dan moet echter de gesprekleider ook zijn „pappenheimers" ken nen om ieder van hen het zijne te kunnen geven. Hiertoe kan hij zich die „pappenhei mers" op deze manier voorstellen. Bekijk de tekeningen met de daarbij behorende onder schriften. Misschien is er wat uit te leren wanneer we in een voor ons passende huid kruipen. W(ILTON'S)-F(RISSE) HUMOR Bij het opnemen van een of ander muziek- of zangnummer op de band kan men in de ontvangkamer bij het zgn. „terugspoelen" al lerlei vreemde geluiden horen, die met mu ziek of zang niets uitstaande hebben. Het is een cacoplionie van geluiden. „Is dit een reclameopname voor Sluys' och- tendvoer?" Declamatoriumschrijvers weest op Uw hoede en weent, weent met mij. G. Wij brengen hieronder een reproductie van een tekening uit T.W.I. Topics. (No 29 Juli 1952. orgs van bet Ministry of Labour and National Service Engeland.) Wij meenden onze lezers dit stukje humor en wijsheid niet te mogen onthouden. 1. De Twistzieke. 6. De Negatieve. Blijf rustig; raak er niet in betrokken, gebruik Doe een beroep op zijn eerzucht. Maak gebru van zijn kennis en ervaring en geef hem zo de discussiemethode. Pas op dat hij niet teveel beslag op de groep legt. 2. De Positieve. Een belangrijke hulp in de discussie. Laat zijn bijdrage meetellen! Gebruik zijn hulp vaak. 3. De Allesweter. Laat de groep maar eens zeggen wat ze van zijn theorieën vindt. 4 De Kletsmajoor. Onderbreek hem tactvol. Beperk zijn spreektijd. 5. De Verlegene. Stel hem gemakkelijke vragen. Vergroot zijn zelfvertrouwen. Geef waar mogelijk blijk van waardering. erkenning waarom hij vraagt. 7. De ongeïnteresseerde dikhuid. Vraag hem iets over zijn werk. Laat bij voo beelden geven uit het werk waarvoor hij w belangstelling heeft. 8. De Verwaande. Maak hem geen aanmerkingen. (iebruik de ..ja-maar" techniek. 9. De Schriftgeleerde. Probeert de leider in de val te laten lopen. Geef zijn vragen door aan de groep. IV.F. HUMOR 9 December, 's morgens 8.30 uur. Veel glimlachende mensen bij de entree van de werf. Wat was n.l. het geval. De verlichting voor de fotogalerij brandde proef voor het jubileum. De foto's waren nog niet aangebracht, doch men had om het juiste gebruik van de lichtbron na te gaan, drie platen opgehangen, geleverd door een zekere firma, voorstellende dames in diverse kle derdrachten. Deze platen nu had men voorzien van verschillende onderschriften, o.a.: ,,'t Snoepje van de week" Hieruit bleek wel hoe allen reeds in de sfeer van het 100-jarig bestaan leefden. P.K.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 11