AFDELING HANDBAL AFDELING O. en A. AFDELING SCHAKEN 13 (tj|) NIEUWS reparatie, maar met de heer Frits Wilton samen ook pionier van de duivensport in geheel Nederland, welke thans is uitgegroeid tot een organisatie van 60.000 leden. Daarom is het bestuur van de afdeling Duivensport van mening, dat wij deze pioniers bij het 100-jarig bestaan van het Wilton-bedrijf het best kunnen gedenken door allen lid te worden van onze vereniging. Daarna werd een rondgang gemaakt langs de tentoongestel de duiven en de uitgestalde luxe artikelen. Nadat de heren blijk hadden gegeven van hun waardering voor dit gezellig samenzijn, waren zij wegens drukke werk zaamheden genoodzaakt afscheid te nemen. Hierna werd door de H.H. duivenliefhebhers nog een lange tijd gezellig nagebabbcld en werden nieuwe vriendschaps banden aangeknoopt. Het was jammer, dat de heren Jacq. Breur en Joh. van 't Hout niet van de partij konden zijn omdat zij beiden in het Ziekenhuis lagen. Het bestuur spreekt de wens uit, dat zy nu weer na werktijd in gezondheid de duivensport kunnen beoefenen. Zo behoort deze tentoonstelling weer tot het verleden en wij betuigen namens alle duivenliefhebhers van W.F. nog maals onze oprechte dank aan de directie en aan het hoofd bestuur van de Personeelsvereniging W.F. voor hetgeen zij ons gaven ter gelegenheid van het voor ons onvergetelijk 100-jarig bestaan van ons bedryf. Het Bestuur afdeling Duivensport H. v. d. Velden, secretaris. Als U dit Wilton Fyenoord Nieuws ontvangt is de zaal handbalcompetitie in de Ahoyhal al reeds ten einde. Op 7, 14 en 21 Februari organiseerde de afdeling Rotterdam van het Nederlands Handbal Verbond een halve competitie zaalhandbal voor alle tot de afdeling Rotterdam behorende verenigingen. Op de eerste dag moest het eerste herenteam het opnemen tegen zijn stadgenoten D.W.S. Na een spannende strijd wis ten de rood-witten een verdiende 8-5 overwinning te be halen. Op dezelfde dag kreeg het ook nog Vires et Celeritas uit Gouda als tegenstander; hier wisten de heren slechts één punt uit te halen. De stand na de eerste dag is als volgt: Wilton Fyenoord 2 110 3 D.W.S. 2 10 12 Actief 2 10 12 Vires et Celeritas 10 10 1 Dynamo 10 0 10 De kampioen uit deze pool, de hoogste in de competitie, moet het opnemen tegen de Haagse kampioen Hellas en de winnaar hiervan gaat naar het grote Districtstoumooi dat in Maart in Amsterdam in het R.A.I.-gebouw wordt ge houden. Het 1ste damesteam leed een 2 -1 nederlaag tegen Snelwiek. Het 2de damesteam speelde ook twee wedstrijden, de eerste werd gewonnen met 2-1, de tweede met 8 - 0 verloren. Heren 2 leed ook al een zware nederlaag tegen O.N.A. 9-3. Dat zaalhandbal ook in Rotterdam grote opgang maakt be wijst wel het aantal bezoekers dat op de eerste dag aan wezig was n.l. ver over de duizend., hierbij zijn nog niet de spelers en speelsters van de 128 teams inbegrepen die op deze dag tegen elkaar uitkwamen. In het volgend Wilton Fijenoord Nieuws hopen wij U de volledige uitslag van deze competitie bekend te maken. A. J. Boer, secretaris. Op 29 Januari j.l. is de heer W. van Waas, bestuurslid van O. en A. overleden. Zij, die hem hebben gekend in zyn werk en in zijn gezinsleven weten wat zijn nabestaan den en zijn arbeidsvrienden in hem hebben verloren. Hier van hebben zij getuigd in de aula van de algemene be graafplaats te Schiedam. Maar ook de afdeling O. en A. verliest in hem een toege wijd bestuurslid, dat altijd en overal zijn taak op de juiste wijze heeft vervuld. Het élan waarmede hy dit vrijwillige werk deed, was een stimulans voor ons allen. Ook hier de serieuze taakopvatting, waarvan wy ook door anderen hoor den getuigen. Een goed bestuurder en goed kameraad hebben wy ver loren, maar niet vergeten. Wij hopen dat de zekerheid van het bezit van vele goede vrienden die Willem van Waas had, de achterblijvenden enigszins zal mogen troosten. Ook op onze avonden in Februari hebben wy Willem van Waas in sobere bewoordingen, gevolgd door een minuut stilte, herdacht. Op 3, 4, 10 en 11 Februari gaf O. en A. voor de leden filmavonden, waarop werden vertoond: W.F.-journaal 1953, Tekenfilm en de film „Wolvenbloed". De avonden werden, gelet op het koude weer, vry druk bezocht. Het W.F.-journaal 1953 riep oude herinneringen wakker en vele opmerkingen in de zaal bewezen, dat „die of die" „die of die" duidelyk herkende. „Moeder de vrouw" kon soms „Vader de man" eens zien, als hij bezig was de „boterham" te verdienen. De hoofdfilm „Wolvenbloed" is de geschiedenis van een hond met wolvenkarakter. De schitterende natuuropnamen geven aan deze film een aparte bekoring. Het gedeelte, waarin een ontzaglyk sterke orkaan, verge zeld van onweer en tropische regenval de bosgrond ver andert in een woeste rivier, is adembenemend, en doet de hondengeschiedenis min of meer vergeten. Dat de wolvenaard van de filmheld, de hond Wolf, be paald ook van invloed is op de mens, blykt uit enkele scenes, waarin flinke opstoppers met groot élan (filmisch) worden uitgedeeld en (filmisch) worden ontvangen. Ook gedacht zonder deze blykbaar onontbeerlijke mense lijke neigingen, is deze film de moeite waard om te zien. Toneel en voordracht. 10, 17 en 18 Maart 1954 in Musis Sacrum te Schiedam en 11 Maart 1954 in Odeon te Rotterdam. Aan deze avonden werken mee: Eva Janssen, Willem van Cappellen en Kommer Kleyn. Programma wordt nader bekend gemaakt. April 1954. Filmavond met als hoofdfilm „Heidi". Mei 1954. Optreden van de bekende voordrachtkunstenares en clian- sonnière Georgette Hagedoorn, aan de vleugel Pierre Ver- donck. Dr. MAX EUWE CONTRA W.F. In de serie Jubileumgeheurtenissen, door of vanwege de Personeelsvereniging georganiseerd, heeft ook onze Schaak club haar aandeel geleverd. Zij presteerde het namelijk om Dr. M. Euwe in het club gebouw uit te nodigen om daar met 40 verwoede schakers de stryd aan te binden. Onze directeur, de heer Ir. B. Wilton, sprak de begroetings rede uit namens de directie en constateerde met blijdschap dat zo een groot aantal deelnemers de moed had opgebracht tegen onze schaakmeester te kampen en dankte Dr. Euwe voor de bereidwilligheid deze seance te willen spelen. Spreker wilde hem ook gaarne een stoffelyk blijk van waardering geven en overhandigde aan Dr. Euwe het Ge denkboek, dat ter gelegenheid van het Eeuwfeest is uitge geven en reikte toen de ons overbekende W.F.-sigaren en cigaretten over. Ook Mevrouw Euwe kreeg de bij onze W.F.-dames zo be-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 15