II 15 (S|) NIEUWS I Ruiten vier (harten troef) 23 JANUARI: Hoewel geen 5 December „klopte toch het hart vol ver wachting". Wederom sprak de heer Zondag een welkomstwoord tot allen en richtte zich in het hijzonder tot onze directeur, Ir. B. Wilton, en de vertegenwoordiger van het hoofd bestuur, de heer P. Bergh. Spreker kondigde aan, dat de heer Wilton deze avond zou openen. Deze hield een korte toespraak, waarin hy er vooral op wees, dat het saam horigheidsgevoel, gemanifesteerd in deze juhileumdagen, zo heel belangrijk is niet alleen voor ons bedryf, maar tevens voor gebeurtenissen als deze. In de sport is deze geestelijke gesteldheid absoluut nodig en spreker consta teerde met vreugde, dat deze er in onze afd. Zwemmen is. Daarom hoopt spreker en is er gerust op, dat „in de vol gende 100 jaar de groei en bloei van de afdeling zal blijven doorgaan zoals in de afgelopen jaren", en eindigde dan zyn toespraak. Met de voortvarendheid, sportlieden eigen, werden de num mers afgewerkt, waarby wederom de prettige geest opviel. Het is in dit verslag niet de bedoeling om alle nummers afzonderlijk en de persoonlijke prestaties in extenso te be handelen. Als altyd blijven wy onze sportmanifestaties als „gezamenlijk werk" beschouwen, maar toch mag wel ver klapt worden, dat de heer J. A. Garnaat ons mededeelde, dat er verscheidene persoonlijke en clubrecords van W.F. soms belangrijk verbeterd zyn in deze wedstryden. Dit is natuurlijk zeer belangryk, zowel voor liet „samendoen" als voor de personen in kwestie en verdient dan ook een hartelijke felicitatie. Tevens vermeldenswaardig waren de nummers Kunst- en Showzwemmen door een 10 en 12-tal dames, een „duet" en „kwartet" o.l.v. de heer J. A. Garnaat, waarbij de „3 zwem mende zusjes" een extra vermelding kregen. Prachtig werk dames! Op alle nummers kunnen leider en groep trots zyn en de echte bewondering van alle aanwezigen sprak uit het hartelijk applaus. Dit was eigenlijk geen zwemmen meer, het was dansen en schaatsenrijden in het water, geheel aan gepast by de muziek. Als dolfynen gleden de dames naar de diepte en als nymfen verschenen zy weer aan de opper vlakte. Mooie nummers! Dan de polo-wedstryden: prettige stryd, aangevuurd door de „broeders en zusters" aan de wal. Tenslotte ook hier het sein voor de prijsuitreiking en een trotse voorzitter van het hoofdbestuur (want W.F. is no. 1) De start begon na een korte toespraak aan het slotnummer. De heer C. Keyzer memoreerde het uiterst prettige verloop van de twee avonden en stelde het hijzonder op prys, dat de Bedryfsschool W.F. nu definitief eigenaar van de wissel- beker is geworden (daarmede toegevende aan het natuurlyk en te waarderen gevoel voor de eigen vereniging). Spreker feliciteerde alle winnaars en stak de verliezers een hart onder de riem. Dan volgde het uitreiken van een lange ry medailles, die in grage handen overgingen, vergezeld van een opgewekt en toepasselijk woord. Het grote nut van goed zwemmen voor mensen, die op sche pen werken, werd onderstreept door de heer Keyzer en hy sprak de hoop uit, dat ook in alle andere daden van de deelnemers het élan, waarmede zij hebben gestreden, zal doorstralen, want al is sport zeer belangryk, de dagelijkse plichten, de arbeid zyn nog belangrijker. Speciaal de 13-jarige Greetje Krikke kreeg een extra woord van lof van de heer Keyzer voor haar prestatie (50 meter schoolslag dames). In zijn slotwoord wijdde spreker woorden van dank aan het bestuur van de afdeling Zwemmen en aan allen die hebben medegewerkt, zowel in het leiden van de wed strijden als het deelnemen eraan. Met de opwekking aan alle leden om bij voorkomende gelegenheden het bestuur krachtdadig bij te staan bij de voorbereidende werkzaam- De prijsuitreiking

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 17