J INHOUD OFFICIËLE MEDEDELINGEN 11 a 1 a 1 V. IJs in dok Februarinummer 1954 Officiële mededelingen - Sociale Rubriekomslag pag. 2 en binnenwerkpag. 5 De boog kan niet altijd gespan nen zijn pag. 1 Reparatie mt „Eiho Mam" pag. 2 E én-cent-actiepag. 4 Contactmiddagen voor oud-werk nemers pag. 5 Wat de Kern besprak pag. 5 Vacantie Heidebad1954 pag. 6 Vervolg Fabrieksreglement pag. 6 Ijs en Ijspag. 7 Veiligheid pag- 8 W(ilton's) - F(risse) Humor pag. 9 W.F. Humor pag. 9 Opname declamatorium pag. 10 Eervol ontslagpag. 10 Benoemingen pag. 10 Willy Wilton Fondspag. 11 „De Vlamboog"pag. 11 Dankbetuigingenpag. 11 In Memoriampag. 11 Vacaturespag. 12 Vereniging W.Fpag. 12 Afdeling Biljartpag. 12 Dameskoorpag. 12 Afdeling Duivensport pag. 12 Afdeling Handbalpag. 13 Afdeling O. en Apag. 13 Afdeling Schakenpag. 13 Afdeling Zwemmenpag. 14 Pelgrimage Gedichtpag. 16 Redactie-commissie C. Keyzer, voorzitter L. Giphart J. Koppe leden J. W. Weber Redactie-adres Afdeling Sociale Zaken SOCIALE RUBRIEK F ABRIEKSREGLEMENT (Vervolg) Artikel 49. Indien de werknemer zijn tijdkaart niet af stempelt of zijn penning niet stort wordt hij geacht niet aanwezig te zijn geweest en kan hij geen loon over de betreffende werktijd vorderen. Wij menen er goed aan te doen hier nog eens de commentaar op artikel 17 aan te halen, welke luidt: „In een klein bedrijf is het niet zo moeilijk om te constateren of alle werknemers aanwezig zijn. In ons bedrijf met zijn grote bezetting is dat niet zo eenvoudig. Er wordt dus gebruik gemaakt van zgn. prikkaarten, waarmede geklokt wordt. In bijzondere gevallen, b.v. bij karweiwerk, num mert men, d.w.z. het fabrieksnummer wordt met de tijd van komen of gaan op een zgn. tijdbrief gezet. Deze prikkaart of tijdbrief, welke verge leken wordt met de werkkaarten, vormt de basis voor de loonbetaling. Aan de hand van deze be scheiden wordt door de afdeling Loonadmini stratie het weekloon berekend." O a ii en D n D LI a O 1 CD 1 O Q D Dus, zowel bij het begin als bij het einde van de werktijd, tijdkaart afstempelen, aangezien anders het recht op loonbetaling over de gewerkte tijd ver beurd wordt. Artikel 51. Onverminderd het bepaalde in artikel 1638 r B.W. en boven de bedragen, die ingevolge een wettelijk voorschrift moeten worden ingehou den, kan de werkgever van het loon inhouden: a. de boeten door de werkgever opgelegd b. bedragen, de werkgever verschuldigd we gens voorschot op het loon; c. hetgeen teveel werd betaald; d. schadevergoeding; e. hetgeen volgens een bijzondere regeling mag worden ingehouden. Foto van de ntaand:

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 2