jfl» NIEUWS 6 prijs een kopje koffie of thee te gebruiken. Verwarming draaierij Rotterdam. Heeft de aandacht. Toiletinrichting Maaskant. Naar aanleiding van een verzoek van de kern wordt toegezegd, dat zal worden nagegaan of het mogelijk is bij het compressorgebouw een behoorlijke toiletinrichting te maken. Kleed- en schaftlokaal voor hen die in hel bouwdok werken. Bekeken zal worden of er voor betrokkenen een oplossing kan komen. Kleedlokalen A, B, C en D in de Bikkers straat. In verband met het feit, dat deze lokalen thans overvol zijn, zal worden onderzocht of er ergens nog een ruimte is, die als kleed lokaal kan worden ingericht. Overalls. Het punt verstrekking van overalls of ketel pakken aan personeel uit de machinefabriek Schiedam en Rotterdam is nog in onderzoek. Kou in machinefabriek. Zodra men gereed is met het opvijzelen van het gebouw zullen de ruiten er weer worden ingezet, wat al veel gewonnen zal zijn. Vacantie en snipperdagen 1954. Een voorstel zal in de grote kern worden be sproken. Aanschaffing lichtere kelderwinches. Verzocht wordt een aantal lichtere kelder winches aan te schaffen, daar het met de zware exemplaren in sommige gevallen zeer moeilijk werken is. Zittingsduur tarief commissieleden. Op voorstel van de kern zal in het reglement worden vastgelegd voor welke periode men als tariefcommissielid zitting heeft. VACANTIE HEIDEBAD 1954 De tijd is weer aangebroken, dat onze werk nemers, die hun vacantie in ons vacantiecen- trum „Heidebad" willen doorbrengen, zich hiervoor kunnen opgeven. Zij kunnen daartoe hun aanvragen schriftelijk indienen op de afdeling Sociale Zaken met vermelding van de volgende gegevens: Naam en werknummer, grootte van het gezin, het aantal personen voor wie het huisje wordt aangevraagd, aan welke week men de voorkeur geeft. Hierbij wordt nog opgemerkt, dat zij, die vorige jaren in de seizoentijd een huisje ge huurd hebben, dit jaar hun vacantie daar eventueel in de buitenseizoentijd kunnen doorbrengen, waarbij er rekening mede dient te worden gehouden, dat de seizoentijd ge rekend wordt te lopen van 17 Juli tot en met 28 Augustus 1954. Hun, die geen schoolgaande kinderen hebben, wordt aangeraden vóór of na deze termijn een huisje aan te vragen, omdat het aantal aanvragen dan belangrijk minder is dan in de zgn. „officiële vacantiemaand". Tenslotte vermelden wij nog dat de inschrij ving sluit op Zaterdag 13 Maart a.s., waarna zo spoedig mogelijk tot loting zal worden overgegaan, zodat ieder vóór het einde van Maart weet of hij op een huisje in „Heide bad" kan rekenen. Afdeling Sociale Zaken. Vervolg Fabrieksreglement) Voor de inhoud van artikel 1638 r B.W. ver wijzen wij naar bladzijden 19 en 20 van het F abrieksreglement. a. Boeten: In artikel 61 van het reglement wordt na der uiteengezet in welke gevallen boeten kunnen worden opgelegd. Het is jammer, dat een dergelijk artikel nodig is en als stok achter de deur dienst moet doen. Hoe minder er gebruik van behoeft te worden gemaakt, hoe bever het ons is. b. Voorschotten: Bij tewerkstelling bij de Onderneming volgt de loonbetaling over de eerste werk week eerst op de Vrijdag van de week daaraanvolgend. Een week zonder loon is in vele gevallen een week zonder brood op de plank en daarom wordt er aan het ein de van die eerste werkweek een voorschot betaald, dat in termijnen op het toekom stige loon wordt ingehouden. Daarnaast zijn er nog andere mogelijk heden van voorschotbetaling; we denken aan aanschaffing van kleding, schoeisel, e.d. en voor al deze vormen van voorschot op het loon geldt dit artikel. c. Teveel betaald: U kent het spreekwoord „de beste breister laat wel eens een steek vallen". Zo kan het ook voorkomen, dat in de loonbere- kening een fout wordt gemaakt en men dus teveel ontvangt. Dit moet zonder meer kunnen worden teruggevorderd. d. Schadevergoeding: Hiervoor verwijzen wij naar de artikelen 8 en 63. e. Inhoudingen volgens een bijzondere rege ling: Dit zijn b.v. spaargelden, cursusgelden, bij dragen Willy Wiltonfonds, contributie van de Personeelsvereniging, etc. (Wordt vervolgd

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 8