VERENIGING W.F. AFDELING VOETBAL NIEUWS VACANTIECENTRUM „HEIDEBAD" I Voor meisjes boven 18 jaar bestaat j gelegenheid om in het seizoen geplaatst j j te worden bij ons Vacantiecentrnm te j Epe als hulp in de huishouding of in de keuken. eerste het beste museum maar te betreden om ons hiervan te overtuigen. Uit die tyd dateert ook de allergrootste bloei van het kantweven. Ook hiervan getuigen de bewaar de schilderstukken. Bij het aanschouwen van de prachtige kragen, jabots enz. gaan onwillekeurig onze gedachten in die richting en we vragen ons af, waarom nu niet kan, wat toen wél mogelijk was. Ik begryp wel, dat het in die om vang van toen natuurlek geen schijn van kans zou hebben. De machines hebben voor een groot deel deze taak over genomen. Welke prachtige resultaten men hiermee echter bereikt, het handwerk zal men toch nooit kunnen bena deren. Het zou daarom wel dienstig zyn, dat de heden daagse dames zich de techniek van het kantklossen eigen gingen maken om de taak van hun vroegere kasteelzusters over te nemen. Het is een nobele en prachtige vryetijds- vulling. Zy, die hiermee eenmaal een begin hebben ge maakt, krygen er zodanig de smaak van te pakken, dat ze niet meer van ophouden weten. Voor hen, die nog niet precies weten hoe het kantkloswerk ontstaat, volgt hier een korte uiteenzetting. We hebben hiervoor nodig een plat, stevig kussen. Hierop wordt een op papier vastgesteld pa troon gelegd, op de aangegeven plaats worden spelden ge stoken, waaraan, naar gelang de behoefte, op klossen of spoelen gewikkelde draden worden gehangen. Deze draden worden volgens het patroon dooreen geweven. Hiervoor zyn verschillende, wat men in vaktermen slagen noemt, bekend. Zo kennen wij, om enkele ervan te noemenlinnenslag, netslag, tuleslag enz. Schrijver dezes heeft het genoegen gesmaakt verschillende clubjes, cursussen, zelfs van invalide dames te mogen bijwonen. Deze volkskunst is gelukkig nog niet geheel uitgestorven en begint zo langzamerhand weer op de voorgrond te treden. In Nederland bestaan een paar kantklosscholen, welke een toenemende belangstelling ge nieten, o.a. in Amsterdam, Wijdenes, Landsmeer. In tal van grote steden is het kantklossen in het lesrooster van Nijverheidsscholen opgenomen. Ook bestaat er in Amster dam een Vereniging „Het Kantsalet", welke haar zetel heeft in het Ryksmuseura. Ik hoop met dit artikeltje de nodige belangstelling onder de dames gewekt te hebben voor het kantklossen, wat het dan ook tenvolle verdient. Schryver dezes is gaarne bereid om lien, die iets meer zouden willen weten, voor zover mogelyk nader in te lichten. Afd. Onderhoud, D. Verhagen GEVONDEN VOORWERPEN AHOY-HAL 1 Bruin lederen herenportemonnaie met inhoud 1 Broche met steentjes 1 Poederdoos 1 Imitatie paarlen collier 1 Zwarte dameshandschoen (glacé) 1 Dameshoed - Garderobe No. K 0144 1 Dames shawl 1 Vulpotlood (groen) 2 Dames parapluies 3 Zakdoeken 1 Ball point 1 Aluminium duimstok (2 meter) Diverse zakkammen Diverse armbanden 1 Capuchon van dames regenmantel Te bevragen by de afdeling Beveiliging NOG STEEDS 100 JAAR WILTON. Zaterdag, 10 April 1954. Een fris oostenwindje is niet in staat om het enthousiasme op en langs het W.F.-voetbal- terrein te doven en met een forse aftrap van onze directeur Ir. J. E. Woltjer waren dan de jubileumwedstrijden be gonnen. Eerste elftal N.D.S.M. Het programma luidde: Veteranen W.F. Veteranen N.D.S.M. Gecostumeerde voetbalwedstrijd. W. F. 1 - N.D.S.M. 1 Een prettige middag voor spelers en publiek en toen Uw verslaggever aan het einde onze belangstellende directeur nog even sprak had deze maar één aanmerking: „W.F. 1 had wel met 2 - of 3 -1 mogen verliezen, maar niet met 2 - 0". Over de eerste wedstryd het navolgende. De prestaties van de veteranen waren feitelijk niet in overeenstemming met de leeftijden, want er werd af en toe een goed partijtje voetbal weggegeven door W.F. en N.D.S.M. bleek niet te Eerste elftal W.F. 13

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 15