11 tfjjï) NIEUWS van deze gegevens conclusies trekken omtrent de programma's. o De voordrachtskunstenares, mevrouw Georget te Hagedoorn, op de piano begeleid door de heer P. Verdonck, verzorgde het programma voor beide middagen. Wat wij te zien en te horen kregen van deze chansonnière, is in voordracht, gebaren en zang, af. Alleen een veelzijdig ontwikkeld talent is in staat om in zo'n vlot tempo een reeks personen - denk beeldig - op het toneel te brengen. En dan wel zó, dat deze echt zijn in woord, gebaar en gedachten en als 't ware voor ons staan. Persoonlijke smaken zullen een rol spelen om b.v. de hoogtepunten te bepalen, maar ontegenzeggelijk is wel de schets: „Piëta van Memling" een zeer geslaagd stuk, dat in de climax (de bedelares) op sobere, maar in drukwekkende wijze, de waarde van een schil derij demonstreert, als de mens, die zo'n kunstwerk beschouwt, het doet met volle overgave. Ook in de liederen, als vertolkster van Xan- rof, Pisuisse, Louis Davids en Annie M. G. Schmidt, gaf mevrouw Hagedoorn door haar voordracht een demonstratie van haar kunst als zangeres van cabaret-liederen, terwijl de begeleider, de heer Verdonck, zich als een goed pianist van zijn taak kweet. Onze oud-werknemers hebben van dit geheel nieuwe programma genoten, als het applaus als graadmeter mag dienen. Aan het slot van de tweede middag sprak de Kernvoorzitter, de heer J. W. Weber, een dankwoord, waarin tot uiting kwam, dat ook deze kunst, die ongetwijfeld op weer hoger plan staat dan het gebodene op andere bij eenkomsten, zo door de aanwezigen werd ge waardeerd. In de pauzes was het gezellig in de foyer van Musis Sacrum" en men kon vaststellen, dat onze oud-werknemers wederom enkele pret tige middagen hebben gehad. G. Vervolg Fabrieksreglement De tekst van deze artikelen is namelijk geheel overgenomen. Daarnaast gelden dus o.a. ook als dringende reden tot onmiddellijk ontslag: ieder ernstig verstoren van de goede orde en de regelmatige gang van zaken in de onderneming; niet vooraf aanvaard verzuim, tenzij de redelijkheid overtuigend kan worden aan getoond. Dat bij onmiddellijk ontslag wegens dringen de reden het recht op vacantie vervalt, is ook vastgelegd in de Collectieve Arbeidsovereen komst in de Metaalindustrie (art. 17 sub. 16). Het slot van het artikel is duidelijk genoeg. De voorzitter van de Kern kan dus op ver zoek van de ontslagene zijn bemiddeling ver lenen om het ontslag eventueel ongedaan te maken. (Wordt vervolgd) RECTIFICATIE In ons vorige nummer is opgegeven als lid van de Werkveiligheidscommissie afdeling Scheepsbouw Nieuwbouw: J. L. van 't Hof - onderbaas IJzerw. Nb. Genoemde heer is echter baas IJzerw. Nb. VACANTIECENTRUM „HEIDEBAD" Zij, die dit jaar hun vacantie in „Heidebad" zullen doorbrengen, zullen aldaar een nieuwe sportleider aantreffen. De heer J. R. C. Buter is nl. opgevolgd door de heer A. B. Hofstede. Wij vertrouwen, dat ook de heer Hofstede er in zal slagen het genoegen van Uw verblijf in het vacantiecentrum te vergroten. EERVOL ONTSLAG Per 22 Mei 1954 is wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd eervol ont slag verleend aan D. P. Koppenjan - bikker o Van de Centenvereniging voor Hulpbehoe vende Blinden te Rotterdam ontvingen wij de volgende opgave: Ontvangsten van het personeel van Dok- en Werfmaatscliappij Wilton-Fijcnoord N.V., Schiedam - Rotterdam van 1 Januari tot en met 31 December 1953 7.770,73 Bijzondere giften 33,60 Totaal 7.804,33 Namens het Bestuur zegt ondergetekende U hartelijk dank voor deze giften. De blinden steeds bij U aanbevelend, verblijft, Hoogachtend, (get.) L. van Dijk, Penningmeester. PERSONALIA Bij de afdeling Reparatie zijn de navolgende heren aangesteld per 1 Mei 1954 H. Th. Knol - chef dokmachinist J. H. Meerwaldt - ass. bedrijfsleider Werk tuigbouw. Voorlopig be last met het afstellen van Dieselmotoren. T. Mulder - ass. bedrijfsleider Werk tuigbouw. Voorheen werkzaam op de Teken kamer. per omstreeks 1 Juli 1954 J. C. Groen - ass. bedrijfsleider Werk tuigbouw

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 13