IDEEËNBUS IN MEMORIAN 9 NIEUWS Idee 215. Losse kop voor leemboor. Het voorstel bleek in (le praetijk niet uitvoer baar. Geen premie. Idee 217. Het rollen van schraapveren met een coniscb rollenlager. Deze metliode is goed en maakt inderdaad het nadraaien van de schraapveren overbodig. Premie 125, Idee 219. Ingetrokken. Idee 244. Het stellen van stuiken met V-vonnige beu gels en het plaatsen van krammen. Na voldoende vergelijking met bestaande metbode is de conclusie, dat geen voordelen meer verkregen worden. Geen premie. Idee 248. Verbeterde werkmethode voor het schaven van munitie-aanvoerkokers. De gedachtengang van inzender is juist ge bleken en geeft een aanmerkelijke besparing Premie 150, Idee 258. Idee om nokjes aan te gieten op ringen om op te spannen, teneinde moeilijkheden, welke bij bet fraisen ontstaan op te heffen. Het idee is goed en heeft de aandacht van de Bedrijfsleiding. Premie 10, Idee 274. Regentent aan de kiemkiel als beschutting voor lassers. Dit idee is te kostbaar en te omslachtig. Geen premie. Idee 281. Het aanbrengen van een plaat om bij het af nemen van de koppen van M.A.N.-motoren te voorkomen, dat de voeringen meekomen. Dit idee is goed, doch het zal dienstig zijn aanwijzingen te geven voor het plaatsen van de platen. Premie 25, Idee 282. Blokkeren van de pers in de Plaatwerkerij. Het idee is niet uitvoerbaar. Geen premie. Idee 283. Het vervangen van houten schoor op olie- pomp door stalen schoor. De opmerking is wel juist, maar er bestaat bij een stalen schoor meer gevaar voor weg- spatten. Premie 10, Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van L. KOOIJ MAN brander, die ruim 8 jaar zijn krachten aan de onderneming heeft gegeven (overleden 16-7-'54). P. OUWERKERK oud-werknemer, die 27 jaar als roeier de onderneming heeft gediend (overle den l-8-'54). K. VAN GROENEWOUD lid afd. Beveiliging, die 17 jaar in onze dienst is geweest (overleden 4-8-'54). Hun nagedachtenis zal door ons in ere gehou den worden. Idee 288. Oranje flikkerlichten op rijdende kranen. Lichten op kranen zijn kwetsbaarder dan alarminrichtingen. Deze laatste hebben bo vendien meer effect. Geen premie. Idee 289. Werkgelegenheidspolitiek. Een beschouwing hierover is o.i. geen „idee". Voor bruikbare voorstellen op dit terrein zijn wij echter dankbaar. Geen premie. Idee 295. Bevestiging van stellingstoelen in tanks. Idee om de uitsparing te benutten door er een bout door te steken en daaraan de stel lingstoelen te hangen. De voorgestelde methode zal niet altijd in haar geheel doorgevoerd kunnen worden. Aanmoedigingspremie 10, Idee 298. Kranen aan beide zijden van dok VI. Dit werd reeds geprojecteerd. Geen premie. Idee 301. Het verloren gaan van moeren en ringen van kranen van zuurstofcilinders. Voorstel om te komen tot handwielen, waar in moer en ring geheel verzonken zijn, is wel juist, maar de uitvoering brengt zoveel kos ten mee, dat de beoogde besparing hier niet tegen opweegt. Geen premie. Idee 304. Pijpschragen te gebruiken bij het machinaal branden van bodemplaten. In principe zit liier wel wat in, doch het be zwaar is, dat de schragen niet op voldoende

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 11