(\J|) NIEUWS 10 verschillende hoogten gesteld kunnen worden. Geen premie. Idee 307. Het aanbrengen van een brugstukje in de vork van drijfstangen om bij bet loden takels te kunnen aanbrengen. Dit idee is goed en geeft voordelen boven het gebruik van een staaldraadstrop. Premie 10.—. Idee 312. Standaard voor het vastklemmen van las- proeven. Dit idee is niet origineel, er bestaan tal van klemmen, welke bijna alle op hetzelfde neer komen. Geen premie. Idee 314. Modellenraam voor bet insluiten van model len. Het idee is behoorlijk bedacht, doch de kos ten van vervaardiging van een dergelijk raam zijn aanzienlijk. Inmiddels hebben wij langs andere weg de hand gelegd op een veel een voudiger systeem. Aanmoedigingspremie 10, Idee 316. Metbode voor bet opnemen van spanten. De voorgestelde methode is goed en boven dien voordeliger. Premie 90, Idee 318. Veiligheidshelmen te voorzien van electrische lamp. De lampen zijn zeer kwetsbaar, bovendien hoge kosten in verband met vele benodigde batterijen. Geen premie. Idee 319. Aanbrengen van beugels op Listertrucks voor vervoer van lang materiaal. Dit idee is niet nieuw en wordt reeds lang bij diverse wagens toegepast. Geen premie. Idee 320. Het plaatsen van smeeroliepompjes op die selmotoren. Dit vindt reeds lang plaats. Geen premie. Idee 321. Routewijziging terrein-opstapauto's. Deze wijziging levert geen voordelen op. Geen premie. Idee 324. Beveiliging slijpstenen. Wanneer de ruit goed op de steen is afge steld, moet het uitgesloten worden geacht, dat men iets in de ogen krijgt. Men dient echter het gelaat zo dicht mogelijk bij de ruit te houden. Slijpen op de zijkant van de steen is foutief. Geen premie. Idee 326. Boren van gaten in knieën voor verbindin gen van spant- en dekbalken. Inzender heeft bezwaren tegen het vooraf boren. Indien gewaakt wordt tegen foutieve of onnauwkeurige bewerking vervallen deze bezwaren. Geen premie. Idee 327. Grotere nummers op prikkaarten. Dit werd reeds eerder beproefd, docli onder vond bezwaren. Geen premie. Idee 328. Stiften tegen bet beslaan van lasruitjes. Deze stiften zijn reeds enige jaren in het Gereedschapmagazijn verkrijgbaar. Geen premie. Idee 331. Snappers voor het klinken van aluminium nagels. Deze snappers geven voordeel en worden reeds toegepast. Premie 35, Idee 332. Speermaat voor het branden van galen. Deze speermaat is niet nieuw. Geen premie. Idee 334. Lasbescherming. Lederen afscherming onder lashelm om te verhinderen, dat lasdruppels in de kiel van de lasser vallen. Dit idee is goed en zal in practijk worden ge bracht. Premie 25, Idee 335. Rubber randjes voor ruitjes van laskappen om breken te voorkomen. Het breken is niet het gevolg van klemspan ning, doch van stoten en laten vallen. Geen premie. Idee 341. Gelaatsbescherming bij gieten. Voorstel om gekleurde ruit te gebruiken in- plaats van een plankje. Het voorstel is goed, en kan, indien nodig, worden toegepast. Aanmoedigingspremie 5, Idee 342. Vullen van loonzakjes. Voorgesteld wordt doorzichtige loonzakjes te gebruiken en het geld er zo in te doen, dat de inhoud van buitenaf zichtbaar is. De voorgestelde methode is te omslachtig. Geen premie. Idee 343. Legitimatiebewijs. Deze kwestie heeft reeds geruime tijd de aan-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 12