Hoe maken we de helm pas op ons hoofd? Het Centraal Gereedschap-ma ga zijn heeft ook voor U een helm! (jj|) NIEUWS 4 Dat gaat zo. U neemt de helm met de binnenkant voor U, de klep van U af gericht, slaat de leren- en viltrand naar buiten, drukt de aluminiumrand naar het midden, maakt de bajonet sluiting los en verstelt het geval naar de maat van Uw hoofd. Heeft U een soort punthoofd dan kunt U ook de draagbanden wat losser maken. Wat zullen we in de toe komst een beschermde hoof den zien in het bedrijf. Sp. Waar kan ik nu zo'n helm krijgen, zult U vragen. Heel eenvoudig, in het gereedschap magazijn. Natuurlijk in het schaftuur. U be taalt 1.statiegeld en wanneer U mocht vertrekken (wat wij niet hopen) en U levert het „ding" weer in, ontvangt U Uw gulden terug, mits de helm nog in goede staat is. Het geval is van prima kwaliteit en is samen gesteld uit plastic en textiellagen, onder hoge druk geperst. Zulk een helm wordt ook ge keurd. Al deze veiligheidsartikelcn worden door de Arbeidsinspectie onderzocht en be proefd. Dat gaat zo: men laat een 3" stalen kogel van 60 cm hoogte op de kruin van de helm vallen. Deze mag dan ter plaatse enige mili- meters vervormd zijn, doch niet meer. De helm mag ook weer niet a.h.w. onbreek baar zijn, daar anders de nekwervel zou kunnen bre ken als degene, die zulk een helm droeg iets op zijn hoofd zou krijgen. De helmen zijn van binnen gemerkt, om zoveel mogelijk te voorkomen, dat er onge rechtigheden mee gebeuren. Van de vele helmen, die op de markt waren, heeft de staf van W.F. en de arbei ders door deze helmen te beproeven, dit model geko zen (zie bijgaande foto). De helm is veel prettiger in het dragen dan een hoed of pet en Uw kostbare hoofd wordt er door beschermd en dat is het belangrijkste. Voor de leidinggevende medewerkers is een ander model gekozen. We willen hier met de meeste nadruk zeggen, dat dit niet een kwes tie van rangen of standen is, doch alleen maar is gedaan om deze medewerkers te onderken nen op het werk. Dat kan zeer belangrijk zijn, omdat men op zulk een groot bedrijf als het onze bij lange na niet weet of iemand al of niet met leiding is belast. In de meeste ge vallen hebben de voorlieden wel een étui met bonnenboek op hun B.H.'tje zitten, maar dat zegt voor een buitenstaander nog niet veel. Enfin, dit was de reden, dat wij dit zo deden.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 6