Overdracht t.s. „Korovina" 15 NIEUWS Dit schip werd gebouwd onder bouwnr. 739 als tweede in de serie van vijf tankers die wij in opdracht hebben voor rekening van de A.S.P.C. In het nummer van Maart j.I. vinden we van de hand van de heer Priester een interessante uiteenzetting van de band tusssen rederij en werf, waarbij hij tevens een duidelijk inzicht geeft van het indrukwek kend bouwprogramma voor rekening van de Koninklijke Shell Groep. Door daar tevens een overzicht aan toe te voegen over het hoe en waarom van technische en officiële proef tochten, kan hier volstaan worden met een korte opsomming van de feiten. Maandag 27 September j.I. vertrok het schip voor een driedaagse technische proeftocht naar zee, met aan boord een indrukwekkende staf technici. Na het kompasstellen en de ankerproeven werd koers gezet naar New Biggin, een af stand van ongeveer 300 zeemijlen, om aldaar de snelheidsproeven af te leggen. De Dins dagmorgen werd geheel besteed aan de „ge meten mijl". Ook tijdens de terugreis had den alle technici de gelegenheid zich uit te leven in de door hen noodzakelijk bevonden beproevingen en voldaan keerden allen huis waarts toen het schip Woensdagmiddag weer aan de Afbouwkade meerde. De daarop vol gende nacht waren het weer schilders, op- klaarders en werksters die het schip onder handen namen om het gereed te maken voor de officiële proeftocht, die Donderdag 30 September j.I. plaats vond. Een opmerkelijke omstandigheid was, dat tijdens deze eendaagse tocht niet slechts de vlagverwisseling, doch ook de doopplechtigheid plaats vond. Dit als gevolg van het feit, dat na de bouw in het bouwdok het verhalen naar de afbouwplaats in alle stilte zonder officiële gebeurtenis sen geschiedde. Na de officiële proeftocht werden met bekwame spoed de nog aanwe zige gebreken hersteld, waarna de „Korovina" Donderdag 7 October j.I. van de werf ver trok. Wanneer deze regels ouder Uw ogen komen zal haar plaats aan de Afbouwkade al weer door een volgend schip zijn ingenomen. Zaterdag 16 October vond n.l. de „uitdok- king' plaats van het m.s. „Sologne", bouwnr. 748. Dit schip is een zusterschip van de eveneens hij ons gebouwde m.s. „Camargue"

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 17