(v*|) NIEUWS 16 en „Poitou" en evenals deze voor rekening van de Franse Maatschappij „Société Fran chise de Transports Pétroliers". Wanneer verder o.o.v. 20 November a.s. de tewaterlating plaats heeft van het m.s. „Wil lem Barendsz II", of in werftermen bouwnr. 743, zal ook de Afbouwkade weer het aan zien van geweldige activiteit krijgen. C. S. AMERIKAANSE REISINDRUKKEN. Slot Irs) de prachtige stad Washington hebben we drie volle dagen doorgebracht. De tempera tuur was gunstig en in het heerlijkste voor jaarsweer zijn de laatste punten van het pro gramma af gewerkt. Een eerste bezoek gold het „American Coun cil on Education", een regeringsvoorlichtings dienst, waar alle vreemdelingen, die een studiereis maken door de V.S. ontvangen en ingelicht worden over land en volk. Daar opvolgend werd een film vertoond. Van de prille jeugd van Amerika af tot nu toe za gen we, hoe de industrie op het land en in de steden zich heeft ontwikkeld. Daarna werden we uitgenodigd tot bezichtiging van het Capitol. Natuurlijk ligt dit indrukwek kende gebouw aan de Pensylvania Avenue, die 11 km lang is en kan wedijveren met de mooiste straten van de wereld. Dit mooie gebouw, in Griekse stijl opgetrokken van wit marmer en zandsteen en in met het marmer harmoniërende kleuren geschilderd, heeft op de koepel een Vrijheidsbeeld van zes meter hoogte. Deze koepel wordt door zes en der tig zuilen gedragen, voorstellende het aantal Staten in de V.S. van het jaar 1863, toen het gebouw voltooid was. Tijdens de regering van President Washington werd de eerste steen van de Noordelijke vleugel gelegd in 1793 en pas in 1863 stond het gebouw er, zoals het er nu nog staat, een schitterend gebouw, dat met recht de trots van iedere Amerikaan is. We kwamen in een geweldig trappenhuis en door een prachtig gebeeld houwde galerij met marmeren zuilen en voor iedere zuil een, levensgroot standbeeld van een of andere belangrijke figuur van vroeger tijd. Door een bijzondere deur betraden we het inwendige van het gebouw. Deze deur is van brons en bewerkt met verschillende motieven. De panelen stellen voor: Amerika, Europa, Afrika en Azië. Boven de deur be vindt zich een voorstelling van Columbus en de beide deuren tonen ieder nog vier voor stellingen van het leven van Columbus tot zijn dood toe. Tenslotte kwamen we in de zaal terecht, waar een vergadering was van „het huis van afgevaardigden". We mochten er zelfs bin nen, ondanks de strenge bewaking, daar de vorige dag de zitting wat rumoerig was ge weest en er door Portoricanen geschoten was. We hebben de slotzitting niet afgewacht, maar gingen verder. Het is te veel om op te noemen wat we in dit gebouw aan beeldhouw werk, prachtige schilderijen en architectuur te bewonderen kregen. We verlieten het Ca pitol, maar niet langs de gewone weg. We gingen met een klein treintje ('t was net een speelgoedtreintje) onder het grote plein door en kwamen uit bij „the Supreme Court", het Paleis van Justitie, dat is opgetrokken in de zelfde stijl als het Capitol. We zijn in de grote rechtszaal geweest. Er was geen zitting, maar we zijn toch even gaan zitten om onze ogen te laten dwalen door deze prachtige

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 18