100e Tanker aan de Werf 19 NIEUWS Met regelmatige tussenpozen lezen we in (le pers: het zoveelste schip in de Rotterdamse haven aangekomen. Dit „zoveelste" represen teert dan al naar gelang het jaar gevorderd is een getal van vier of vijf cijfers. Met gepaste trots kunnen wij voor onze werf, zij het dan in drie cijfers, melden: de 100e tanker aan de werf. Vorig jaar was dit op 18 December de „Karen Maersk"; dit jaar, ongeveer 3 maanden vroe ger, n.l. op 24 September, de tanker „Alva Star". De „Alva Star" werd op 20 Juni 1953 in dienst gesteld en werd gebouwd in Sunder land bij Sir J. Laing Sons Ltd. De afmetingen zijn: lengte 523'6", breedte 72'6", holte 41'2". De hoofdmachine is een 6 cil. Doxford 27.9/16" X 91.5/16". Het schip kwam in ballast van Antwerpen, waar het een lading crude oil uit Mena El Ahmadi had gelost, naar onze werf voor het uitvoeren van reisreparaties en het gebruike lijke „knippen en scheren" (afbikken en verven). Buiten het feit, dat het hier het 100e tank schip betrof, was er nog een bijzonderheid. Na het lossen werden de tanks n.l. niet gas- vrij gemaakt, zodat het schip met alle la- dingtanks en pomp kranen verzegeld aan de werf kwam. Dientengevolge mochten aan dek en huid geen reparaties verricht worden waar vuur bij te pas kwam, z.g. „hot work". Zonder bevriende tankrederijen iets kwaads te willen toewensen hopen we, uit de ge zichtshoek van ons reparatiebedrijf bekeken, dat we het volgend jaar nog vroeger de aan komst van het 100e tankschip kunnen melden. ERE WIEN ERE TOEKOMT Op 7 October 1954 werd door de schilder v. d. Klink, contr. 14-4917 in machinefa briek I een portemonnaie gevonden met in houd. De verliezer, die zelf nog niets be merkt had, verschoot van kleur toen hij ver nam, dat zijn portemonnaie gevonden was. Dankbaar en overgelukkig nam hij zijn eigen dom weer in ontvangst. Hij had twee dingen geleerd 1. dat hij beter op zijn zaakjes moet letten 2. dat hij zijn vertrouwen in de mensen niet behoeft te verliezen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 21