<51 NIEUWS TEAMWORK IN MEMORIAM 20 Ondergetekende werd door de heer v. d. Jagt, chef van de Bedrijf sschool W.F., uitgenodigd aanwezig te zijn bij de uitreiking van de di ploma's aan de fraisers en machineboorders van de Machinefabriek, die bij de heer v. d. Jagt en zijn staf een cursus hadden gevolgd in tekening-lezen en wat daarmede verband houdt. De diploma's werden uitgereikt door de directeur Ir. B. Wilton, op zijn bekende gemoedelijke manier. Ook Mevr. Wilton was hierbij aanwezig. Deze uitreiking had plaats in het Clubgebouw op Zaterdag, 25 Septem ber, 's avonds om zes uur. Ik inoet eerlijk zeggen, dat ik er geen spijt van heb aan deze uitnodiging gevolg te heb ben gegeven. Er wordt de laatste tijd nogal veel over teamwork gesproken (te pas en te onpas), maar voor hetgeen dit team aan doorzettingsvermogen en kameraadschap heeft opgebracht alle hulde. Dat ik, als oudere, dit mag meemaken stemt tot vreugde. Zoiets zou 20 of 30 jaar geleden lot de onmogelijkheden hebben behoord, waaruit de conclusie getrokken kan worden, dat uit de samenwerking tussen werkgevers en werknemers veel goeds tot stand kan komen, in beider belang. Nederland moet het van zijn export hebben; daarvoor zijn goede vaklieden nodig en zoals bekend zijn deze erg schaars. Er wordt de laatste tijd ook veel gesproken over vorming in het bedrijf, misschien wel eens te veel. Voor mij staat echter vast, dat het stukje vorming, dat de heer v. d. Jagt met zijn staf bij deze cursisten in practijk heeft gebracht, een stukje werk is geweest, waarvoor men zijn petje kan afnemen. Ik wens hem dan ook met zijn volgende cursus sen een stijgend succes toe en doe een beroep op alle vaklieden om als het kan deze cur sussen te vo'gen. Men steekt er veel van op. J. W. Weber. o TOONKUNST CONCERTEN Onder auspiciën van de Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst zullen in het komende seizoen een 5-tal Symplionie-con- certen worden gegeven door het Rotterdams Philharmonisch Orkest in het Passage-Thea ter te Schiedam. Als solisten zullen optreden Marie Claude Theuveny, viool. Cor de Groot, piano. Bram Boelee, piano. Willem Noske, viool. Dirigenten: Eduard Flipse en Jean Martinon. De concerten zullen worden gegeven op de navolgende Donderdagen: 23 December 1954 Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van: C. OOMEN, die als ijzerwerker van 1925 af bij de onderneming gewerkt heeft (overleden 17-9-'54). H. A. DAME oud-werknemer, die 31 jaar als mach. steker zijn krachten aan het bedrijf heeft gegeven (overleden 29-9-'54l. W. H. NIEMANTSVERDRIET die als motor-machinist ca U/2 jaar bij de onderneming is werkzaam geweest I overleden 2-10-'54) A. PADMOS oud-werknemer die gedurende 40 jaar als hoorder in onze dienst is geweest (overleden 3-10-'54). Hun nagedachtenis zal door ons in ere gehou den worden. - 3 Maart 1955 - 28 April 1955 en 2 Juni 1955. Het eerste concert heeft inmiddels plaats gehad. Bij voldoende deelname kunnen tegen zeer gereduceerde prijs, namelijk 1,per con cert, plaatsbewijzen worden verstrekt. Be langstellenden kunnen zich hiertoe opgeven op Afdeling Sociale Zaken. o H.H. POSTZEGELVERZAMELAARS Er zijn stemmen opgegaan onze vereniging uit te breiden met een afdeling voor Phila- telisten. In verband hiermede verzoeken wij degenen, die het tot stand komen van zulk een afdeling zouden toejuichen, dit te doen weten aan een van onderstaande personen: J. Schenk 27-3233 afd. Buitenbankwerkers J. de Keyzer 27 - 6459 afd. Buitenbankwerkers P. de Jong 27 - 6474 afd. Buiteubankwerkers JG. v. Rooyen 27 - 3101 afd. Buitenbankwerkers F. Vermeulen calculator Machinefabriek C. Snoey voorman afd. Hakkers Scheepsbouwloods M. Beetjer beveiligingsbeambte bij steiger walkapitein P. J. Taverne onderbaas Kokers

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 22