b&isi schó'e/ve/v ton op de stalen neus. 25 NIEUWS VEILIGHEIDS - EEN PRAATJE EN EEN PLAATJE OVER VEILIGHEIDSSCHOENEN. Sla dit maar gerust over lezer, lees het maar niet. maar dan Wij moeten eerst Uw aandacht vragen voor de hieronder beschre ven ongevallen, als U het dan toch persé wilt lezen. Een medewerker die veiligheidsschoenen droeg, natuurlijk heeft elke verstandige W.F.- inedewerker waar no- :dig deze schoenen aan, kreeg zo ongeveer VA Dat kon dit ding na tuurlijk niet hebben en toch had die man alleen maar een gebroken grote teen. Als hij geen stalen neuzen had gehad zou hij voortaan zonder tenen over dit ondermaanse tranendal moeten gaan. U moet eens bedenken, hoe verschrikkelijk lastig dat loopt. Oef! olgend geval. Beide in veertien dagen tijds moet U weten). Een medewerker was bezig met het transport van secties. Er kwam toen iets van VA ton op zijn schoen met sta len neus terecht, juist met de rand van de sectie. Zijn schoen werd door die rand als het ware weggeperst, maar zijn tenen mankeerden niets. Owee, als hij geen stalen neuzen had gehad. We moeten er niet aan denken. Een bloederige massa in die schoen, wat tenen los van de voet. Hou op juffrouw Snip; ik word er eng van juffrouw Snap. Vervolgens drukken we hier enkele foto's af van de veiligheidsschoenen. Foto 1 is de gewone werkschoen. Sterke uit voering, omdat onze industrie nu eenmaal veel vergt van onze voetbekleding. Het on derwerk is een soort plastic, antislip, olie- bestendig en zuurbestendig. Het is zo sterk, dat ongeveer gelijktijdig het bovenwerk is versleten. U spaart dus reparatie uit. Het is alles voordeel wat de klok slaat voor U, maar wat het belangrijkste is: de stalen neus. Teen ongevallen uitgesloten. Foto 2 is de lage schoen, ook van bijzondere kwaliteit. Uitgevoerd in bruin en zwart. Foto 3. Ook deze schoenen zijn van een uit zonderlijke kwaliteit en heel goed voor elec- trisch lassers, branders, gieters enz. De lassers krijgen nogal eens lasdruppels in de schoe nen en ook de branders. Dit voorkomt U met deze schoenen, welke van kapjes zijn voorzien. De gieters moeten zich eigenlijk tegen iets dergelijks beschermen. Foto 1 Foto 2 Foto 3 Zij krijgen soms wegspringende spatten giet ijzer in hun schoenen. Dit alles voorkomt men met deze schoenen met kapjes. Deze schoe nen bieden dus een tweeledige bescherming: zij voorkomen brandwanden en beschermen de tenen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 27