AFDELING HARMONIE AFDELING KLAVERJAS AFDELING MANNENZANG AFDELING en A. 27 NIEUWS zal dit zijn op Zondag, 27 November 1954 in Utrecht. Ook niet-leden kunnen hiervan gebruik maken, mits zij zich tijdig opgeven bij het bestuur. De prijs is 3,per persoon. Verder wensen wy U veel genoegen op deze tentoonstelling en een goede rustperiode voor onze gevleugelde vrienden. H. v. d. Velden, secr. afdeling Duivensport. Op Zaterdag, 4 September j.l., heeft onze Harmonie deel genomen aan het Federatief Muziekconcours te Epe. Uit gevoerd werden als verplichte nummers: Scènes Alsacien- nes van J. Massenet, arr. G. Boedijn, en als vrij nummer Ssènes Caucasiennes van Jppolitov Iwanov, arr. Delhaye. Met deze werken behaalde zij met 92 punten een 2e prijs. Van de vijf verenigingen, welke in deze afdeling op dit concours uitkwamen, behaalden slechts twee verenigingen een le prijs. W.F. kreeg een 2e en de overige twee vereni gingen een 3e prijs. Gezien het feit, dat onze Harmonie voor de eerste keer in de Vaandelafdeling uitkwam, mag het behaalde succes zeker tot tevredenheid stemmen. Wegens vacantie van ondergetekende kon dit berichtje niet tijdig in het vorige W.F.-Nieuws worden opgenomen. Bij ons tamboerscorps bestaat voor dames en heren tussen 14 en 30 jaar gelegenheid om opgeleid te worden tot tam boer of hoornblazer. Vanzelfsprekend zijn diegenen, die reeds één van beide instrumenten bespelen, ook van harte welkom. Dus zouden wij tot een ieder, die er iets voor voelt mede te werken ons tamboerscorps tot grotere bloei te brengen, willen zeggen: „Komt eens kijken op Woens dagavond half acht in het gebouw van de Terreindienst, bunker nabij Sociale Zaken. D. den Besten, secr. Nu de competitie weer in volle gang is en alle aandacht daarop is geconcentreerd, zullen we toch eerst eens even een overzicht geven van de diverse zomerconcoursen, welke plaatshadden. De door ons georganiseerde zevenkamp, de zgn. W.F.-kamp, had op de laatste avond (Dinsdag 31 Augustus) in de cantine te Delfshaven een zeer spannend verloop. Vóór het begin van deze avond had Croco 1 punt voorsprong op Jamin, direct gevolgd door H.A.V.O.O. en N.S.I. Toen de uitslagen binnenkwamen en de stand was opgemaakt, bleek dat Croco zyn voorsprong nog iets had weten te vergroten, n.L tot 3 punten en daarmede beslag had gelegd op de eerste prijs. Met een toepasselijk woord aan elke vereniging reikte de voorzitter van W.F. de fraaie bekers uit. Alle deelnemers betuigden hun dank voor de organisatie van de zevenkamp en de eer hiervoor te zyn uitgenodigd. Met een „tot volgend jaar" werd deze goed geslaagde avond besloten. De eindstand was: Croco 2484 punten Jamin 2481 punten H.A.V .0.0. 2403 punten N.S.I2394 punten W.F2376 punten N.K.12355 punten W.E.K. - N.W. 2326 punten Ook de tienkamp, georganiseerd door Van Nelle, had een vlot verloop. Daar ging de prijsuitreiking gepaard met een prima feestavond. Deze avond was goed verzorgd, het pro gramma was af en het bal gezellig, zodat we hierop met genoegen terugzien. Tussen de concoursen door werd er ook regelmatig gespeeld voor de ladderwedstrijden, waarvan de laatste werd ge houden op 7 September. Op de clubavond van 14 Septem ber volgde de prijsuitreiking. De 15 best geplaatsten moch- ten die avond eet\ keus doen uit de vele zeer mooie prij zen, die voor deze ladderwedstrijden waren gekocht. Tevens waren er nog 5 prijzen voor het beste resultaat van een onderlinge kamp, gespeeld voor de prijsuitreiking. Het succes van deze soort wedstrijden was zo groot, dat besloten werd om direct maar aan een volgende te be ginnen. Na dit alles komt nu weer de regelmaat van de competitie en gaan we weer kennismaken met klaverjasverenigingen van andere bedrijven. Dit is altijd interessant en gezellig. Klaverjassers, die nog geen lid zijn van onze Vereni ging, en prijs stellen op gezellige kaartavonden moeten eens bij ons komen kijken. Wij spelen Dinsdagsavonds in de cantine van de werf Rotterdam, Westkousdijk. Komt U gerus$ maar eens, met of zonder vrouw, ieder is welkom. H. Bogerd. Het is ons gebleken dat de pers aan de uitnodiging om het concert op 18 September j.l. bij te wonen geen gehoor heeft gegeven. Aan mij, dus de taak er aan U, die om welke reden dan ook niet aanwezig kon zijn, iets van mede te delen. Ik zal kort zijn: het was evenals vorig jaar weer een groot succes voor alle medewerkenden en ik heb zo het vermoeden, dat dit concert door de Schiedamse burgerij zeer gewaardeerd werd, gezien het enorme applaus. Ik breng U even in herinnering dat ons welbekende Vyf- Koren concert plaats vindt op 29 April 1955. U zult wel denken: dan heb ik nog ruimschoots de tijd, maar houdt deze avond disponibel, daar de ondervinding ons heeft geleerd dat voor dit concert zeer veel aanvraag is en we zouden het zeer jammer vinden indien U het zoudt moeten missen. Deze keer staat het geheel onder leiding van onze dirigent Jan Lucas, dus verwachten we alle W ilton-employés. Het} doet ons genoegen te kunnen mededelen dat de be kende Rotterdamse pianist, de Heer Bram Boelee, het Ere Diploma won op het internationale muziekconcours te Genève. Hij behoorde tot de acht pianisten, die uit een groot aantal mededingers waren geselecteerd en was de enige Nederlander. Wij wensen de Heer Boelee van harte geluk met deze schitterende prestatie. Ik wilde dit even vermelden, daar de Heer Boelee al verscheidene malen voor ons is opgetreden en we hopen dat hij dit in de toekomst ook nog vele malen zal doen. Wij zijn nu weer druk aan het repertoir bezig voor de Kerstdagen en binnenkort beginnen de repetities voor het grote concert in de Grote Kerk te Schiedam ter gelegen heid van de herdenking van de 5e Mei 1945. Aan dit concert zullen medewerken de Harmonie en beide koren van Wilton-Fijenoord. Dus Heren zangers die nog niet tot onze gelederen beho ren, meldt Li zo vlug mogelijk aan als lid van ons koor dan kunt LI aan deze concerten nog medewerken. De vol gende keer hierover meer in details. Wij rekenen op Uw aller medewerking. J. C. L. Schwarzer. De grote ledenwinst sedert September j.l. - ons ledental steeg reeds tot boven de 1500 - maakt het noodzakelijk maandelijks een zevende avond te brengen. Het bestnur beeft derhalve besloten, hoewel het aantal leden woonachtig in Rotterdam-Znid nog niet voldoende is, de toneelavond in November a.s. ook in Rotterdam-Zuid te brengen. De zaal, waar de opvoering zal plaats vinden, alsmede de datum zullen nader bekend worden gemaakt. De leden, woonachtig in Rotterdam-Zuid hebben inmiddels

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 29