3 (ÏJ|) NIEUWS leiding. Het zij mij vergund in dit verband de naam te noemen van de kolonel van Dongen, in wiens handen tezamen met zijn collega van werf-zijde, de heer Zinkweg, de leiding tot vóór enige maanden berustte en die een belangrijke bijdrage heeft geleverd in het goed functionneren van het bureau en in de oplossing van vele netelige problemen, welke nu eenmaal inliaerent zijn aan de spreiding van werkzaamheden over verschillende fa brieken. En dat liier van een intensieve werk verdeling en eendrachtige samenwerking sprake is, blijkt wel uit het feit, dat het hoofdbestanddeel der door Wilton-Fijenoord verrichte werkzaamheden bestaan heeft uit de samenbouw van op andere bevriende wer ven vervaardigde onderdelen. Wij prijzen ons gelukkig in de opvolger van de heer van Dongen, de kolonel Riedel, een Marine-figuur te hebben, met wie een prettige zakelijke coöperatie verzekerd is. Wij zijn de Ameri kaanse en Nederlandse Marine-instanties dankbaar voor de bijzonder prettige samen werking, die naar wij vertrouwen er toe zal leiden dat de bouw een succes zal blijken te zijn. Ik spreek hierbij de hoop uit, dat tot aan de uiteindelijke voltooiing van de gestelde taak de samenwerking even aangenaam en vrucht baar moge blijven, als zij tot nu toe geweest is. Nogmaals Heren, van harte dank. I would now say a few words to our American friends. We are greatly honoured by the pre sence of Rear-Admiral L. A. Kniskern, U.S. Navy Shipbuilding Representative Europe and are happy to see among us captain Hitchcock of the U.S. Navy, to whom we are indebted for advice and assistance in every respect. We hope the American quarters will be sa tisfied with our contribution, modest though it may be, to the defence capacity of our free world. So as to make a success of the job, we sincerely hope we may enjoy their further assistance, profiting from their special experience in this field of construction. Tenslotte wilde ik mij nog even wenden tot Mevrouw van Tuinen. Mevrouw, ik hoop, dat U met evenveel voldoening op deze dag zult terugzien als zulks bij ons het geval is. Mag ik U als herinnering aan de zo zinrijke cere monie, die U heden hebt verricht, dit souve nir aanbieden. Ik hoop, dat het U genoegen zal schenken. o De Burgemeester van Dokkum sprak onge veer als volgt: De tewaterlating en naamgeving van de mij nenveger „Dokkum" is een groot experiment. Allereerst voor de Directie van de werf Wil ton-Fijenoord. Immers mijn vrouw heeft vele voortreffelijke eigenschappen maar met het

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 5