27 NIEUWS derwijsinstellingen, waarbij bij voorkeur aanvragen in behandeling zullen worden genomen voor opleiding tot examens of beroepen liggende op technisch en/of economisch terrein; het staat het bestuur evenwel vrij ook aanvragen liggende op daarmede door een of meer leden van het bestuur verwant geacht gebied in behan deling te nemen; 2. de resultaten van een door of namens de gegadigde gedaan of van een alsnog in te dienen verzoek hij daarvoor bestaande in stellingen om toekenning van een studie beurs of van een studiebijdrage; 3. als sluitstuk op een met bevredigend re sultaat door het bestuur verricht onder zoek der onder 1 en 2 genoemde punten zal een op kosten van de Stichting uit te voeren psyeho-technisch onderzoek van de gegadigde door een vanwege bet bestuur aan te wijzen psychotechnisch bureau in Nederland plaatsvinden, welke bevindin gen in een door dit bureau te verstrekken schriftelijk rapport moeten zijn vastge legd. lot op heden werden 15 aanvragen ontvan gen, waarvan er 10 werden afgewezen, t.w. 8 op grond van de statuten en het reglement en 2 op grond van de psychologische rapporten. In 5 gevallen werd uitkering gedaan, t.w.: 1) studie natuurkundig ingenieur: toelage voor 1 studiejaar. Er werd geen hernieuwde aanvrage ont vangen, aangezien betrokkene werd aan gesteld als assistent op de Technische Hogeschool. Hij is inmiddels geslaagd voor het candidaatsexamen. 2) studie voor vliegtuigbouwkundig ingenieur: toelage voor 4 studiejaren. Betrokkene is geslaagd. 3) studie voor eleetroteclinisch toelage voor 4 studiejaren. Daarna geen aanvrage meer ontvangen, aangezien betrokkene werd aangesteld als assistent van een der professoren. 4) studie voor scheikundig ingenieur: toe lage voor 3 studiejaren gegeven. Betrokkene is inmiddels geslaagd voor het propaedeutisch examen. 5) studie aan instituut voor hogere politie ambtenaren. Toelage verleend voor 2 stu diejaren. Betrokkene is in zijn laatste studiejaar. In totaal werd aan toelagen verstrekt 7.400.-. ingenieur: CONTACTMIDDAGEN OUD-WERKNEMERS Op 4 en 11 November vonden de gebruike lijke middagbijeenkomsten van oud-werkne mers plaats in de zaal Musis Sacrum te Schie dam. Het waren druk bezochte en gezellige middagen, die namens de directie geopend werden met een korte toespraak van de chef Sociale Zaken, de heer C. Keyzer. Spreker heette alle aanwezigen hartelijk welkom en deed de verheugende mededeling, dat ook de oud-werknemers in de gelegenheid zouden wor den gesteld de tewaterlating van de „Willem Barendsz II'' op 20 November bij te wonen. Na nog enkele mededelingen te hebben ge daan gaf de heer Keyzer het woord aan het gezelschap Maarten Kapteyn. Dit ensemble

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 29