WILLY WILTON FONDS (J||) NIEUWS 28 bracht: „De mooiste ogen van de wereld", in de navolgende rolverdeling: Lucie Jeanne Verstraete Napoleon Maarten Kapteyn Arthur Ben Heuer De „Admiraal" Adriaan Hooykaas Clementine Matty Nakken Over de spelvaardigheid van de spelers zullen allen het wel eens zijn: doorgewinterde to- neelartisten, die weinig van node hebben 0111 dit stuk te doen slagen, eenvoudig décorwerk, eenvoudige kleding, eenvoudige voordracht, waarbij de dichter Napoleon niet te veel in hoger sfeer leefde. Toch was één der pro bleemstellingen in dit stuk de moeite van overdenken waard: trouw aan jeugd-idealen in Liefde en Kunst met het geweten als richt snoer. Bepaald meesterlijk was de vertolking van het zuiver menselijke leed, dat werd ver borgen achter opgeschroefde uiterlijke vro lijkheid, als Napoleon's Liefde door Lucie geweigerd wordt ten gunste van Arthur en in de scène bij zijn terugkeer, als Lucie inmid dels blind is geworden. Een goed stuk met verantwoorde verwikkelingen en goed ge bracht. De „Admiraal" was prima, terwijl Arthur zich in de loop van het stuk ontwik kelt van de aarzelende jongen (eerste bedrijf) tot de dappere verdediger van zijn rechten als echtgenoot en tenslotte een begrijpend mens wordt. Jeanne Verstraete was in haar rol als Lucie een vrolijk meisje en in haar creatie als blindgeworden moeder opperbest. Clementine tenslotte was een goede dienst bode. In de pauze brachten onze directeuren, de heren C. J. A. van Daalen, Ir. B. Wilton en Ir. J. E. Woltjer, een bezoek en voelden zich weer terdege op hun gemak tussen de vele hekenden, kennissen en „vrienden van vroe ger". Aan het slot van de tweede middag heeft oud-baas de Lange namens de aanwezigen dankwoorden gesproken tot de directie voor het regelmatig aanbieden van middagen als deze, welke bijeenkomsten zeer op prijs wor den gesteld. Spreker dankte het toneelgezelschap en bood de dames-artisten een doos bonbons aan. Tenslotte sprak hij enkele woorden van dank aan het adres van degenen die weer voor de goede organisatie hadden gezorgd. G. Ontvangen: 738.55 van Centraal Magazijn, Schiedam 165.65 van Machinefabriek, Schiedam Opbrengst verkoop klein materiaal. In de maanden Augustus en September 1954 werd aan 172 leden van ons personeel in totaal 5.579.40 uitgekeerd.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 30