NIEUWS 36 GAAN EN KOMEN Op de vrijgekomen plaats van de mijnenveger „Dok- kum" werd op 28 October 1954 de kiel gelegd voor de mijnenveger „Naaiden", bouwnummer 751. Uiernaast ziet U het ge wichtige moment op de on derzeeboothelling. Op 21 October 1954 vond de kiellegging plaats van bouw nummer 742, t.s.s. „Kopio- nella", dat gebouwd wordt voor rekening van de A.S.P.C. Op nevenstaande foto is de ze gebeurtenis te zien. Bouwnummer 742 is het vierde schip, dat in een reeks van vijf wordt ge bouwd voor bovengenoemde rederij. De „Koratia" en „Korovina" zijn inmiddels al in de vaart, de „Korenia" is in aanbouw onder nummer 788 en als vijfde in de serie komt straks de „Kosicia" aan de beurt onder nummer 744. TER OVERPEINZING Heden overleed Hoe vaak volgt in de advertenties op de ach terpagina's van de krant op deze eerste woorden: „door een noodlottig ongeval"? De statistieken kunnen het U haarfijn ver tellen. Het is precies bekend hoeveel mensen er jaarlijks sterven door eigen onachtzaam heid of door schuld van anderen, maar ik zal U die cijfers besparen. Tonnen worden er jaarlijks uitgegeven aan de beveiliging van machines in de fabrieken en aan acties voor veilig verkeer. En toch is de lijst met doden elk jaar weer langer. Maar hoewel deze lijst het meest tot onze verbeelding spreekt, geeft deze nog lang niet een totaal beeld van de ellende, die er door ongevallen wordt ver oorzaakt. Heeft U er wel eens bij stilgestaan wat het betekent een arm of been te moe ten missen, voor iemand die daarmede zijn levensonderhoud moet verdienen; denkt l zich ook eens in wat het betekent aan één of aan beide ogen blind te worden. O zeker, er bestaan zeer strenge voorschrif ten. Bankwerkers moeten beschermingsbril len dragen, lassers worden geacht een bril of een laskap te dragen, een wit achter-spat bord en een brandend achterlichtje zijn voor geschreven, maar hoe vaak worden deze voor schriften overtreden. „Ach dokter, ik doe dat werk nu al vijfen twintig jaar en er is nog nooit wat gebeurd; van die bril krijg ik hoofdpijn en bovendien kan ik met dat ding op mijn neus het werk niet zo goed zien." En als je dan vertelt dat er enkele tientallen KOPIOmLLA

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 38