De copie voor het Decembernummer dient vóór 7 December in het bezit van de Redactiecommissie te zijn. NIEUWS 40 waarvan 54 meisjes en jongens voor diploma 1 en 40 voor diploma II. Dat wij de 7 dames van de „Huisvrouwenclub" en die éne verdwaalde lieer in dit verslag hebben ingedeeld bij de 94 „jongens en meisjes", moeten deze dames en die heer nu maar eens als een echt compliment nemen: ze waren even jeugdig en enthousiast als de anderen en zij kregen een extra en verdiend applausje van alle aanwe zigen. Zij slaagden voor diploma I. Van bovenstaande inleiding gaan wij terug tot het ope ningswoord van de heer C. M. Zondag, die als voorzitter van de afdeling Zwemmen enkele welkomstwoorden tot de genodigden richtte in het bijzonder tot de voorzitter van het Hoofdbestuur, de heer C. Keyzer. „Het behalen van diploma I en II betekent niet, dat men nu onze Zwemclub moet verlaten, want in de toekomst (wij stellen ons voor in Januari 1955) zal een clubuur worden ingesteld voor deze groepen, om weer verder te gaan in de zwemkunst," zei de heer Zondag tot slot. Na de opening begon het diploraazwemmen en ter afwis seling in dit lange nummer gaven dames van R.D.Z. onder leiding van Mevrouw Braun, ons enkele staaltjes te zien van zwemmen. Wij mogen, van dit nummer zeggen: Prachtig Het kan tevens dienen tot lering van al onze zwemsters: met goede leiding, wilskracht en uithoudingsvermogen, kunnen zulke prestaties bereikt worden. Speciaal aan de keerpunten kreeg men juweeltjes van techniek te zien. Enkele nummers, die werden gebracht: het draaiende rad I (3 meisjes), het draaiende rad II (2 jongere meisjes) aan wie het gelukte 40 maal rond te draaien en waarvoor zy een daverend applaus mochten ont vangen, de levende roos, het zeehondje (correct en zeer gedisciplineerd). Tussentijds liet Jopie van Alfen haar goede zwemdemon- straties bewonderen. Na afloop dankte de heer Zondag Mevrouw Braun voor de welwillende medewerking en mocht als antwoord ver nemen, dat zij, zo lang zij kan, de zwemsporl een warm hart zal blijven toedragen. De Schiedamse Reddingsbrigade gaf onder leiding van de lieer A. Figee enkele proeven van bekwaamheid. Zowel dames en heren als ook enkele jongeren brachten de 36 kilo zware poppen boven water alsof het niets was. Ook als de plaats van de poppen onder water onbekend is, blijkt het dat er geen of weinig bezwaren zijn: snel en gemak- kelijk komen zowel de lichte (16 kilo) als ook de zware naar boven, welk karwei door 4 heren werd afgewerkt. De demonstratie in het zich vry maken van drenkelingen die zich onheus gedragen tegen zijn of haar redder was af. Goed en nuttig werk, waarbij zelfs de methode van starten is aangepast aan het soort water (bij vuil water blijft het hoofd boven de oppervlakte na de sprong). Dan brengen 5 W.F.-dames een origineel en goed show nummer en een grote groep figuurdrijfsters onder leiding van de heer Garnaat, een tweede, dat eveneens geslaagd mag worden genoemd. De wedstrijden tussen groepen jongens en meisjes gaven alleraardigste en sportieve momenten te zien. Als slot het traditionele gecostumeerd zwemmen. De Jury, uit het publiek aangewezen, had daarmee een zware taak, maar wist tenslotte de winnaars in twee groepen (A mooi en aardig, B origineel) aan te wijzen, tot - naar zij hoopt - aller voldoening. En dit was dan weer het einde van een opgewekt, goed georganiseerd en afwisselend kinderfeest, dat vrij laat eindigde. Het zwembestuur heeft wederom bewezen pa raat te zijn en de meer dan 600 leden tellende afdeling kan tevreden zyn met de enthousiaste groep jonge leden, die nu gediplomeerd zyn. Enkele uitslagen 25 meter schoolslag meisjes tot en met 11 jaar 1. Annet Verheyden 24,3 sec. 50 meter schoolslag meisjes 12-14 jaar 1. Marian de Held 47.3 sec. 2. Lenneke Vermeulen 47.5 sec. 50 meter schoolslag jongens 12-14 jaar 1. Dick Tekens 49.9 sec. 2. Karei Kraayeveld 50.3 sec. Gecostumeerd zwemmen Mooi en aardig 1. Vrouwtje van Piggelmee 2. Pinguin 3. Roodkapje 4. Vlindertje 5. Gelukspop 6. W.F. Koninginnetje Origineel 1. Vacantiegangers 1954 2. Vacantiegangers 3. Vacantiegangers 4. Het Zwemmers Paspoort .5. De Veiligheidsman 6. Professor X Y Z

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 42