NIEUWS 6 mededirecteuren en Commissarissen dankbaar voor het bewijs van vertrouwen, dat gij in onze werf hebt gesteld door haar op 20 No vember 1951 - de datum van ondertekening van het contract - de bouw van de „Willem Barendsz II" op te dragen. Onze fabriek be gaf zich daarmede op een voor haar onbe kend terrein: behalve een uit de aard der zaak oppervlakkige kennis van aard en we zen van de walvisvaart, opgedaan in onze reparatie-afdeling, beschikten wij niet over ervaring van constructie en inrichting van dit voor ons nieuwe scheepstype. Daarom wil ik met een enkel woord nog eens in herinnering brengen, dat bij het tot stand komen van de bouw-overeenkomst zowel re der als werf zich bewust zijn geweest, dat voor een zo omvangrijk object niet alles in contract en bestek kon worden vastgelegd. Daar achter ligt een bepaald niet minder belangrijk ge bied, dat ik alles samen vattende maar gemaks halve met het aan inhoud rijke woord „vertrouwen" aanduiden zal. Hoezeer wij bij de voorbereidende onderhandelingen dat as pect van de overeenkomst hebben gewaardeerd en daarvoor Uw Directie er kentelijk zijn, moge ook op dit ogenblik tot uit drukking komen. Dat de samenwerking op pret tige wijze verloopt dan ken wij vooral aan het vruchtbaar overleg met Uw Directie en het regel matig contact over tech nische vraagstukken met Uw medewerkers die ik daarvoor van deze plaats gaarne onze dank betuig. Met weemoed breng ik in herinnering het tragische ongeval, aan Uw heer Smit en onze heer de Koning overkomen, die terugkerend van een stu diereis aan boord van de eerste „Willem Barendsz", bij het neerstorten van het vliegtuig in de omge ving van Frankfort het leven lieten. Wat de vermelding van verdere bijzonderheden Na afloop van de doopplechtigheid en tewaterlating van bouw en inrichting bestaansveiligheid het leven van de walvis vaarder, die zijn beroep gekozen heeft in het volle besef, dat hem in de Poolzee een guur klimaat en een harde en ruwe werkkring wacht en welke hem gedurende vele maanden van huis en haard verwijderd zullen houden, dan duidt dit op een geestkracht, welke respect afdwingt en het vertrouwen in de in ons volk schuilende morele krachten ver sterkt; een dictum, hetwelk evenzeer op hen van toepassing is, die het initiatief hebben genomen tot de wederoprichting van dit in vele opzichten riskante bedrijf, en daarmede een uit de bloeitijd van de Nederlandse zee vaart stammende traditie in ere hebben her steld. Mijnheer Vinke, De Directie van Wilton-Fijenoord is U en Uw

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 8