99Vol verwachting klopt ons hart NEGEN FEESTEN IN MUSIS SACRUM NIEUWS 8 ,,Ik heb met grote vreugde aan dit geweldige feest van de Wilton- Fijenoord kinderen deelgenomen en hoop volgend jaar weer terug te komen"Dit waren de laatste woorden, welke in een persoonlijk onderhoud door Sint l\icolaas werden gezegd. Daarmede echter kunnen wij niet volstaan en wij willen daarom nog het een en ander van 30 November, '1 en 2 December vertellen. 2700 Kinderen met hun geleidsters hebben feest gevierd in Musis Sacrum te Schiedam. Een feest in 9 afdelingen. Negen maal was Sint Nicolaas met Zwarte Piet aanwezig. Ne gen maal heeft het gezelschap van de heer H. C. B. Straeter de kinderen vermaakt met „Sjors en Sjimmie". Negen maal hebben de dames en heren de organisatie perfect doen lopen en negen maal heeft Musis Sacrum ge trild van gezang en gejuich. Zoals gebruikelijk werd de eerste bijeen komst geopend door de heer C. Keyzer, die als chef Sociale Zaken de kinderen en geleid sters toesprak namens de directie van W.F. Na dit vaderlijk welkom kreeg het gezelschap Straeter het woord ende daad. We konden al spoedig constateren, dat de organisatoren van deze feesten een gelukkige greep hadden gedaan met Sjors en Sjimmie, Ali Baba, Pedro en de commissaris van Politie. Al zullen er onder de allerkleinsten geweest zijn, die niet alles hebben begrepen, ook dit kleine percentage heeft zeker geno ten van de fleurige kleding en het aardige décor. Het merendeel echter heeft met span ning de avonturen van de bekende kwajon gen Sjors gevolgd. Dit bleek uit de reacties van de kleinen. En hoe zuiver reageerden zij op de vele gedragingen van de spelers. Krach tige protesten bij oneerlijkheid. Steeds gereed om hun vriendje Sjors te helpen bij moeilijke ogenblikken. Voor de rover Pedro niets dan afkeuring. En zo werd dit spel een goed ver antwoord stuk paedagogisch materiaal. De kinderen hadden volop de gelegenheid hun eigen kijk op goed en kwaad te demonstreren. En zij deden dat! Onophoudelijk! Vooral de scène, waarin Pedro handig onschadelijk werd gemaakt, was naar de zin van de „kin- der-rechters". Geen zwaarwichtige opvoed kunde, maar een ontspannend spel, waarin het slot de nodige rust terugbrengt, zelfs voor het min of meer emotionele kind. Een pret tige Sjors, een natuurlijke Sjimmie en een zeer beweeglijke Commissaris vormden met Pedro een goed ensemble. In een kort onderhoud zei de heer Straeter: „Wij hebben met grote overgave kunnen spe len, mede door de grote hartelijkheid, mede werking en gastvrijheid, waarmee wij bij W.F. zijn ontvangen en gedurende deze 3 dagen zijn behandeld. Mij frappeert het grote saam horigheidsgevoel, dat ik hier heb ontmoet. Naar mijn mening is het percentage kinderen, dat dit stuk wat te machtig wordt, zeer klein". o Inmiddels was Sint Nicolaas gearriveerd. Hij schreed statig de zaal binnen en Zwarte Piet was er bij. De forse, oude man gaf op zijn innemende manier uiting aan zijn grote vreugde om het weerzien na een jaar van scheiding. Verscheidene kinderen herkenden hem en de blijdschap straalde van hun ge zichten af. Welkomstliederen klonken, bege leid op de piano. De rappe vingers van mej. Ida Wieling zorgden voor maat en rvthme, zodat de samenzang lieflijk werd om te horen. De Sint begaf zich naar het toneel en begon zijn grote rede uit te spreken. Het valt steeds weer op, dat ondanks de last der jaren de oude kindervriend zich zo kan aanpassen. Ondanks het feit, dat hij bij voorkeur te paard op daken rondscharrelt kent hij pre cies de gevaren op de straat. Met klem wees hij zijn lievelingen op de drukke wegen en gaf goede raad voor het oversteken. Hij waar schuwde op vriendelijke wijze de stoute en ongehoorzame meisjes en jongens en maande tot beterschap. Enkelen van de allerklein sten mochten bij hem een versje komen zin gen en de beloning bleef niet uit: handen vol pepernoten. Zwarte Piet speurde de zaal af en

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 10