VJ W. Weber. voorzitter Kern. (^j|) NIEUWS 10 ontdekte spijbelaars: twee mannen, die niet meezongen. Wij willen geen namen noemen, maar zullen ze onthouden! Het „klachten- boek" deed de oude Sint bijna wenen, al stonden er weinig namen in. Op het gebied der hygiëne werden lessen uitgedeeld, voor namelijk betreffende het instrument, dat zicli tussen ogen en mond bevindt. Speciaal dit orgaan had de bisschoppelijke aandacht voor wat betreft deszelfs inhoud. Tenslotte kwam ook aan negen feesten een eind en Donderdagavond kreeg de heer J. W. Weber als kernvoorzitter het woord. De heer Weber sprak zijn hartelijke dank uit aan het adres van de directie, die het materiaal beschikbaar stelde voor het maken van de cadeaux. Sint Nicolaas kreeg een har telijk compliment voor het vervullen van de zware taak en spreker hoopte hem volgend jaar weer in gezondheid te mogen ontmoeten. Het gezelschap Straeter - althans de vrouwe lijke leden - ontving, naast dankwoorden, een doos bonbons, evenals de pianiste. Dan dankte de kernvoorzitter alle medewer kers op de werf voor hun vrijwillige arbeid aan het gemaakte speelgoed. Spreker hoopte ook een volgende keer weer op de velen een beroep te mogen doen met zulk een gunstig resultaat als dit jaar. Nadat n.l. enige stag natie dreigde in de aanmaak van speelgoed door de geringe deelneming, heeft de kern een beroep gedaan op de werknemers van W.F. Dit had tot gevolg, dat ruim 300 men sen zicli opgaven voor medewerking, een aan tal, dat ruimschoots voldoende bleek te zijn. Ook kregen de afdelingschef van Sociale Za ken, de heer Keyzer, en diens staf een wel verdiende pluim voor het verrichte werk, waarbij de spreker in het bijzonder nog de heer J. van den Broek noemde. Met de aan maning toch steeds alle krachten in te span nen om onze jeugd zo goed mogelijk op te voeden, ook mede door deze en soortgelijke gebeurtenissen, eindigde de kern voorzitter zijn hartelijke toespraak. Als slot werden de cadeaux en versnaperingen uitgereikt meisjes van 5 jaar: emmer en schep jongens van 5 jaar: spoortreintje meisjes van 6 jaar: strijkplank jongens van 6 jaar: kraan meisjes en jongens van 7 jaar: stoel meisjes en jongens van 8 jaar: tafel meisjes en jongens van 9 jaar: slee Evenals in vorige jaren zorgde de heer C. van Toor voor de regie tijdens de hiaten, door bij de schare de liefde voor de Sinterklaas versjes levendig te houden. OUD EN NIEUW Zo tegen het einde van het jaar zijn wij geneigd de rekening op te maken van liet afgelopen jaar en onze verwachtin gen uit te spreken over het komende. Wat het afgelopen jaar betreft waren er op internationaal gebied vele teleur stellingen. De koude oorlog duurt nog steeds voort. Er wordt over een komen de atoom-oorlog gesproken en geschre ven of het de gewoonste zaak van deze wereld is. Maar het meest verbijsteren de is wel, dat de grote massa het con flict K.N.V.B. - N.B.V.B. het belangrijk ste vindt, en niet eens weet, dat zij op een vulkaan leeft. Wij hebben wat de werkzaamheden aangaat dit jaar geen klagen gehad en volgens hen, die het weten kunnen, zijn de verwachtingen voor 1955 niet on gunstig. Het kernwerk heeft in 1954 zijn ups en downs gehad. Ondanks dat heeft de kern er van gemaakt wat er van ge maakt kon worden. Het is toch nog al tijd zo, dat het kernwerk dat is, wat de kern er van maakt, gezien de machts verhoudingen gesteund door de macht die achter haar staat. Zo gaan wij dan het Kerstfeest vieren, ieder naar zijn eigen levensbeschou wing, maar m.i. met de gedachte en de wil om van deze wereld te maken wat er van te maken is, in de goede zin des woords. Laten wij allen tonen met de daad, dat wij niet alleen op deze wereld zijn voor onze eigen belangetjes, maar dat wij gemeenschapsmensen zijn, spe ciaal in de W.F.-gemeenschap. Als wij dat doen en de tijd breekt aan, dat wij als actief arbeider afscheid nemen, dan kunnen wij zeggen: „Ik heb gedaan wat ik kon om van deze wereld iets goeds te maken, ondanks al mijn fouten". Namens de kern wens ik U allen een gelukkig Kerstfeest en een voorspoedig Nieuwjaar. Aan het einde van dit verslag rest ons nog ons aan te sluiten bij de woorden van dank, gesproken tot alle medewerkers(sters), die hun best hebben gedaan deze reeks feesten wederom goed te doen slagen en te vermel den wat een moeder ons zei: „Wat is dit toch een prettig feest geweest voor de kinderen, maarook voor ons". G.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 12