BEDRIJFSSCHOOL DIPLOMA <0 Leerlingen van de ontvangen verdiend NIEUWS 14 Op 9 December 1954 vond de uitreiking van diploma's plaats aan 50 leerlingen van de Bedrijfsschool. Zoals een reeks van jaren de gewoonte is, werd daaraan een feestavond vastgeknoopt. Omstreeks kwart voor acht opende de lieer v. d. Jagt, als chef van de Bedrijfsschool, de bijeenkomst met een korte toespraak, waar uit wij het volgende citeren: „Ik heet U allen hartelijk welkom, in het bijzonder de directieleden en hun dames, de vertegenwoordigers van het personeel, ouders en andere genodigden. Straks zullen 45 jonge lui een diploma ontvangen, n.l.: 9 bankwerkers 4 koperslagers 15 scheepsbeschieters 2 handvormers 4 draaiers 6 plaatwerkers 2 schilders 2 modelmakers 1 metaalschaver Bovendien krijgen 11 van deze jongens een Frans diploma, dat zij verwierven bij het examen van de Franse leerlingopleiding. Ook Franse leerlingen zijn geëxamineerd volgens art. 2 der N.O.-Wet" Dan geeft de heer v. d. Jagt een voorbeeld uit de geschiedenis, waaruit blijkt, dat met vol harding en plichtsbetrachting zeer veel valt te bereiken, zelfs onder de moeilijkste om standigheden. De spreker wekt de jongelui op tot ijver en het afleveren van kwaliteitswerk. „Wij zijn te allen tijde bereid jullie te helpen en de weg te wijzen, indien dit nodig mocht zijn Dan is het woord aan de heer Ir. B. Wilton, die als directeur een toespraak houdt tot de gediplomeerden en de talrijke genodigden. Spreker zegt, dat de bekroning van enige ja ren ernstige studie bestaat uit het verwerven van een diploma. Met de tijden zijn ook de leermethoden veranderd en onze lange erva ring van 100 jaar scheepsbouw heeft ons doen leren wat blijvend is en wat moet verdwijnen, Feest in Palace", Rotterdam zowel in de practijk als in de theorie. De lieer Wilton spreekt ook zijn waardering uit voor de leiding van de school. De huidige opleiding is zó, dat de school geconfronteerd moet worden met het werk op de werf. Het volstoppen van leerlingen met allerlei ken nis, die eigenlijk van geen nut is voor ons dagelijks werk, is in feite verspilling van energie. „Ik hoop, dat jullie straks in het be drijf geplaatst zijnde, volop in practijk kunt brengen, hetgeen in de school geleerd is Spreker legt de nadruk op het begrip „Lief de voor het werk", een begrip, dat nu en al tijd nodig zal zijn in de maatschappij. Het zal niet altijd voor de wind gaan, maar met goede wil en doorzettingsvermogen valt er voor iedere werker uiteindelijk iets te be reiken. Met een dankwoord en een gelukwens aan de leerlingen voor het behalen van het diploma door hun ernstig willen, verklaart de heer Wilton te zullen overgaan tot de uitreiking van het zo begeerde stuk papier. Eén voor één ontvangen de jongelui nu het diploma. Met stralende gezichten, met brede borst vooruit, stappende alsof de wereld hun toe behoort, snellen zij één voor één op hun di recteur af, zwengelen diens arm (arme arm!) op en neer en herhalen deze bewerking bij hun clief, de heer v. d. Jagt ('n kleine wraak neming, lui??) Als voorzitter van de fabriekskern spreekt dan de heer J. W. Weber de geslaagden toe. Ook deze spreker wenst hen geluk met de bekroning van hun studie. Hij wijst er op, dat in tegenstelling met vroeger nü zoveel kan worden gedaan voor jongens, die vooruit willen en spreekt dan woorden van dank aan het adres van de directie, de chef van de school en de toegewijde leermeesters. „Maar ook, jongens, denk eens aan je ouders, die al het mogelijke deden om jullie te laten le ren. Schaam je maar niet en geef je moeder vanavond maar een flinke zoen, als bewijs van je dankbaarheid". Dan laat de heer Weber hen kennis nemen

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 16