15 NIEUWS van het feit, dat er van de 10 arbeiders in Nederland 7 ongeschoolden en slechts 3 ge schoolden zijn. „Ons aller belang is gelegen in het feit, dat wij goede producten kunnen exporteren en dus vakmensen hard nodig hebben". Spreker vertelt de jongelui, dat de tegenvallers niet zullen uitblijven, maar met volharding en vlijt is er voor velen iets te be reiken in de tegenwoordige maatschappij, al kan men niet allen directeur worden. Met enige woorden van dank aan directie en leraren van de school eindigt de kernvoor zitter. De leerling G. Fukkink spreekt namens alle geslaagden enkele woorden van dank tot de directie, tot de heer v. d. Jagt en alle leraren. Dan betreedt de heer Fabius van de Bemetel het podium. Diens taak is de door de heer v. d. Jagt aangekondigde uitreiking van de Franse diploma's. „Het is altijd goed, dat men ook tegenover eigen werk critisch staat en dat kan men het best doen door vergelijking met andermans kennen en kunnen". De spre ker noemt dit de reden waarom men Franse jongelui het examen voor het Nederlandse diploma heeft laten afleggen en Nederlandse voor het Franse. Er waren hier nu 11 Neder landse jongens, die dit bewijs van bekwaam heid konden ontvangen. Aanvankelijk was het de bedoeling, dat een lid van de Franse ambassade het diploma zou uitreiken. Helaas was deze verhinderd, maar spreker leest de brief voor, die hem was toegezonden en waaruit duidelijk blijkt, dat een wederzijds behalen van Franse en Nederlandse diploma's van groot nut is voor beide landen. Dan komt de heer J. Brands voor het voet licht en kondigt aan, dat het officiële gedeel te is afgelopen en „het feest begint". Een revue: „Lach er maar eens om". Al di rect mogen wij constateren, dat er gelachen is, veel en gul, maarhetgeen waar niet om gelachen kón worden, was zeker niet van minder gehalte. Eerder het tegendeel! De ernstige noten werden zeer goed gebracht, rekening houdende met de jonge en vaak on ervaren acteurs. Ook alle lof voor de climax, die in de revue viel waar te nemen. „Tam" in het begin kwamen alle medewerkers er niet alleen steeds beter in, maar werd de kwa liteit en inhoud van de „stukken" steeds be ter. Het is in strijd met onze gewoonte bij dit teamwork de „groten" te gaan onderscheiden van „de mindere goden", want„Helpt elkander" blijft de leus. Zowel het artistieke als ook de culturele waarde van verschillende nummers nam toe naarmate de avond vorderde. Toch bleek bij sommige schetsjes, dat men

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 17