c yj NIEUWS 24 een aangebracht kapje in het trechtervormig kanaal afgeremd. Het aanbrengen van een tweede zak zou bovendien de zuigkracht van het apparaat verminderen en veelvuldiger reiniging noodzakelijk maken. Geen premie. Idee 352. Het aanbrengen van tussenschotjes bij dubbe le slijpstenen. De bescherming zou te omvangrijk worden. Indien de ruiten goed worden afgesteld en niet op de zijkant van de steen wordt gesle pen, is een dergelijk schotje ook niet nood zakelijk. Geen premie. Idee 353. Verstelbare en uitneembare schragen voor het opbergen van pas geschilderde deuren, schotten, enz. De ontworpen schragen werden in de prak tijk gebracht en voldoen goed. Er wordt op slagruimte mee gewonnen en de pas geschil derde stukken liggen vrij van stof en vuil. Premie 50. Idee 354. Het aanleggen van een waterleiding in de z.g. strokershoek in de A-hal van de Scheeps- bouwloods. Het idee is goed. Premie/ 15. Het aanbrengen van een takel in deze hoek. Dit opent geen nieuwe gezichtspunten. Een kraanarm was reeds aanwezig, doch moet al leen nog verplaatst worden. Idee 355. Waterleiding met sproeier in strokershoek A-hal Scheepsbouwloods. Idee is goed. (Zie idee 354). Sproeier geeft bezwaar in verband met af voer van het water. Premie 15. Idee 356. Opbergen van afgetekend materiaal. Het idee vergt teveel ruimte en kan om prac- tische redenen niet uitgevoerd worden. Het organisatie-vraagstuk heeft reeds geruime lijd de aandacht en gehoopt mag worden binnen kort tot een bevredigende oplossing te komen. Geen premie. Idee 357. Bescherming voor lassers tegen regen bij bet lassen van kimkiellasnaden. Het idee is goed. De hiervoor benodigde beu gels zijn reeds vervaardigd. Premie 20. Idee 358. Wasje lassen op afgebroken tapeinden om deze te kunnen verwijderen. Dit idee is niet nieuw. Bankwerkers en Ijzer- werkers behoren dit te weten. Alhoewel geen premie kan worden toegekend wordt het zeer gewaardeerd, dat inzender be langstelling heeft voor een ander zijn werk en tracht om collega's met een juiste aanwijzing vooruit te helpen. Idee 359. Verfschrijfstift voor het trekken van dunne lijnen, nummers en biezen. De verf blijft doorvloeien zodra men de stift oplicht om een volgende lijn te trekken (wat bij de letter E b.v. 4 x moet gebeuren). Tij dens bet oplichten vormt zich een druppel, welke bij het weer neerzetten van de stift uitvloeit. Geen premie. Idee 361. Speermaat voor het branden van gaten in kiel en kimplaten. Het idee is goed, de constructie is echter niet juist. Het in- en uitschuiven is een ernstig bezwaar om een goede brandsnede te krijgen. Geen premie. Idee 364. Het branden van een gat in de pompkamers voor doorvoer van materialen. Tenzij men meerdere gaten zou branden, krijgt men geen tijdbesparing. De classificatie bureaus zullen hiertegen bezwaren hebben. Geen premie. ADRESSEER VOLLEDIG! Van de afdeling Postkamer: Voor een vlotte doorzending van inter ne stukken, zoals circulatie-enveloppen, tekeningen, enz., is het noodzakelijk, dat behalve de naam van de geadres seerde ook de Afdeling wordt vermeld. Ook als stukken bestemd zijn voor Rotterdam Westkousdijk of Fijenoord moet dit worden aangegeven. Op aller medewerking wordt gerekend.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 26