AFDELING BRIDGE DAMESKOOR AFDELING HANDBAL (tj|) NIEUWS 34 Als aanstonds 1954 tot het verleden behoort, kunnen wij wat onze bridgeclub betreft op een jaar terugzien, dat ons in alle opzichten tevredenheid schonk, al blijft er, wat de belangstelling van de W.F.-ers in het algemeen betreft, nog steeds het een en ander te wensen over. Immers, al mochten we, meer in het byzonder als gevolg van de succesvolle Jubileum Bridge-Drive op 27 Februari 1954, verschillende nieuwe personeelsleden in onze gelede ren opnemen, een feit blijft, dat het aantal W.F.-leden onzer club in geen enkele verhouding staat tot het grote aantal werknemers van ons bedryf. Zoals boven reeds aangestipt was de ter gelegenheid van bet 100-jarig bestaan van W.F. georganiseerde bridge-drive een volledig succes. Het was voor ons een grote voldoe ning in staat te zijn deze drive, dank zij veler medewer king, op zo grootse wijze op te zetten. Ook in 1954 vond weer het traditioneel geworden treffen plaats met de bevriende bridgeclub „Huize Te Werve" (B.P.M.), en hoewel we op bel resultaat niet kunnen pochen (we verloren de uitwedstrijd, terwijl de thuiswedstrijd een gelijk spel te zien gaf), toch blijven deze vriendschappe lijke wedstrijden zeer in trek en wordt er elk jaar weer naar uitgezien. Met Pasen gingen weer alle leden zonder uitzondering met eieren naar huis, de één met wat meer, de ander met wat minder, al naar gelang van de op die avond geleverde presta ties; en als dit blad verschynt heeft inmiddels ook het jaar lijks terugkerende evenement als welkom en waardig slot van ons verenigingsjaar, t.w. de Kerst-drive, met als gebrui kelijk een waardevolle prijs voor elk, plaats gehad. Gaarne willen wy besluiten met onze beste wensen voor 1955 aan de Directie, het Hoofdbestuur en de besturen der diverse afdelingen onzer vereniging. Het Bestuur. U zult wel denken jaaroverzicht 1953-1954, daar klopt toch iets niet? Het Dameskoor is toch pas opgericht 7 Januari 1954. Inderdaad, dit is de definitieve oprichtingsdatum. U moet echter niet vergeten, dat er een geheel jaar tevoren een voorlopig Dameskoor was, in verband met het op te voeren Declamatorium „100 Jaar Wilton". Hierin had dit koor een belangryk aandeel. Tevoren had dit voorlopige koor reeds het genoegen gehad te mogen optreden als gast van de Federatie van Zang verenigingen van Nederlandse Bedryven, in de cantine van de firma de Erven Wed. van Nelle. Dit optreden was een voorproefje van wat er op 11, 12 en 13 Januari 1954 te gebeuren stond en het daarbij behaalde succes is U bekend. Bij de uitvoering van het declamatorium bestond het Da meskoor uit 115 zangeressen. Het was te voorzien, dat dit enorme aantal zou dalen; op de volgende repetitie bleek, dat er pl.m. 80 leden waren overgebleven. Het verheugt ons U te kunnen mededelen, dat de sterkte thans weer is toe genomen tot 105. Op Vrijdag, 14 Mei 1954, had een in het kader van het 100-jarig bestaan van het Wiltonbedryf georganiseerd Ju bileum-concert plaats in de Stadsgehoorzaal te Vlaardingen. Aan dit concert hebben medegewerkt het Dames- en Man nenkoor W.F., de Kralingse Orkestvereniging en de heer Bram Boeleé, de jonge begaafde Rotterdamse pianist. Geza menlijk werden uitgevoerd de werken: Elegischer Gesang en de Chorpliantasie. De avond werd besloten met de ver toning van de film „Rhapsodie in Blue". Ter afsluiting van het seizoen gaf ons koor op 18 Septem ber 1954, in samenwerking met Harmonie en Mannenkoor W.F. een openi»rut-concert in de Plantage te Schiedam, welk concert voor de verenigingen een groot succes was. In October nam het Dameskoor weer deel aan de reünie van de Federatie, maar nu als lid van bovengenoemde vereniging. Het zij mij vergund, nu het jaar bijna ten einde is direc tie, hoofdbestuur, leden van dames- en mannenkoor en an dere zusterverenigingen, donateurs en donatrices prettige Kerstdagen toe te wensen, een goed uiteinde 1954 en een gelukkig Nieuwjaar. Ik wens onze directeur het allerbeste toe voor 1955 en tevens groei en bloei van zijn beide W.F.- koren. Namens het bestuur: Rie Boxhoorn, secretaresse. Als we aan het einde van het jaar een overzicht maken van onze afdeling, dan is 1954 voor ons een jaar geweest van volle activiteit. Op de jaarvergadering in Januari gingen er stemmen op om te komen tot oprichting van een jeugdafdeling. Ver schillende leden namen dit (met resultaat) op zich met de leuze „Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst". In Juni, precies de maand van het 10-jarig bestaan van de afdeling Handbal, werden de eerste wedstrijden georga niseerd, en in September werden aan de competitieleider opgegeven: 2 adspirant-meisjesteams en 1 junior-meisjes- elftal, welke teams alle redelijke plaatsen innemen op de ranglijst van de veldhandbalcompetitie. Zeer vermeldens waardig is het feit, dat het le elftal meisjes-adspiranten op 28 November kampioen werden in de hoogste poule van de zaalhandbalwedstrijden voor de jeugd die in de Ahoyhal zijn gespeeld. In het kader van het 100-jarig bestaan der Dok- en Werf- maatschappy Wilton-Fyenoord organiseerde onze afdeling op 2e Pinksterdag een jubileumhandbaldag. Dit is een groot succes geworden en alle elftallen namen hier aan deel; voor verslagen en uitslagen verwijzen wij IJ naar het Juninummer van 1954. In de competitie '53 - '54 eindigden al onze ploegen op een redelyke plaats, heren 2 promoveerde naar de Districts reserve 2e klasse. Op de contactavonden die de propagandacommissie organi seerde kwamen de goede sfeer en de vriendschapsband zeer tot uitdrukking. Zoals ieder jaar werden er thans ook weer zeer veel vrye Zondagen besteed aan het spelen van vriendschappelijke wedstrijden en wij namen aan verschillende toumooien deel. In de maand November schreven wij met 8 teams in voor de zaalhandbalwedstrijden die de afdeling Rotterdam van het Nederlands Handbal Verbond organiseerde in een halve competitie; 2 kampioenen kwamen er uit de bus en wel heren 2 en adspirant-meisjes 1. De overige teams namen allen plaatsen in, die zij waard waren. In Januari 1955 starten wij weer in de tweede helft van de veldhandbalcompetitie. Dames 1 staat nog ongeslagen aan de kop, heren 1 heeft 4 punten uit evenzoveel wedstrijden. Heren 2 die het wel erg zwaar heeft in deze klasse, kan hier wel in blyven al zal dit team niet uitblinken. Dames 2 heeft ook al kampioensplannen. En dan de jeugd. Hierover kunnen wy nog weinig voorspellen, doch wat wij er van hebben gezien is wel hoopgevend. Willen wy de jeugdafdeling intact houden en dat doen wij zeer zeker, dan zullen wy toch nog vele jeugdigen naar onze sport moeten trekken, daar er het volgend seizoen veel over gaan naar de senioren. De leeftijdsgrenzen zijn: adspiranten van 12 tot 15 jaar en junioren van 15 tot 18 jaar, zowel meisjes als jongens. Moge ik dan dit korte verslag besluiten door Directie, Hoofdbestuur, Bestuur, Commissies, terreinknecht, dona teurs en alle leden dank te zeggen voor de mede werking die wy in het belang van de handbalsport in het algemeen en onze afdeling Handbal in het bijzonder in het afgelopen jaar hebben mogen ontvangen en allen prettige

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 36