THE W.F. MUSIC BOYS AFDELING SCHAKEN AFDELING O. en A. AFDELING TAFELTENNIS NIEUWS 36 16 October deelnamen aan de Reünie georganiseerd door de Federatie van Bedrijfskoren in Nederland welke gegeven werd in „Musis Sacrum" te Schiedam. Tweede Kerstdag hopen wij wederom ons jaarlijks concert te geven voor hen die in de Boezembarakken te Rotterdam worden verpleegd. Het zij mij ten slotte vergund, Directie, Hoofdbestuur, per soneelsleden, leden zusterverenigingen, donateurs(trices) en in het bijzonder onze Dirigent de heer J. Lucas, mede bestuurders en leden van onze vereniging en hun verwan ten prettige Kerstdagen en een alleszins Gelukkig Nieuw jaar toe te wensen. H. Stok, secretaris. By de jaarswisseling kunnen ook de W.F. Music Boys op een geslaagd jaar terugzien. Diverse avonden van zuster- en andere verenigingen wer den door ons opgeluisterd en ook in 1955 hopen wij dit met dezelfde animo te doen. Wij wensen Directie, Hoofdbestuur, Afdelingsbesturen en alle W.F.-werkers een voorspoedig 1955. W.F. Music Boys, J. M. te mogen voortgaan, de avonden bieden „elek wat wils". Wij willen dit overzicht besluiten met de Directie, Hoofd bestuur, alle leden van de vereniging en alle andere W.F. werknemers met hun familie een voorspoedig 1955 toe te wensen. EN NU1955. Voor de werknemers, woonachtig in Rotterdam-Zuid delen wij nogmaals mede, dat thans ook een avond in Rotterdam- Zuid wordt gegeven. Deze avond is nog niet vol en wij schrijven gaarne een honderdtal leden per 1 Januari a.s. in. Wacht niet langer, U zult er geen spyt van hebben. Tenslotte een verzoek aan alle leden: Uw bestuursleden moeten vele avonden per maand voor O. en A. afstaan, wat zy gaarne doen. Niet nodig is echter, dal wij reeds om zeven uur aanwezig moeten zyn omdat vele van U zich reeds voor zeven uur voor de zaal opstel len. Dit geeft bovendien moeite met het personeel van de zalen. Te beginnen in Januari a.s. zal de deur op alle avonden eerst om 19.30 uur worden opengedaan. Komt dus niet te vroeg. Het Bestuur. Het afgelopen jaar was voor onze afdeling buitengewoon gunstig, het ledental verdubbelde zich en steeg van 85U leden per 1 Januari tot 1615 per 1 December 1954. In No vember j.l. moest zelfs worden besloten nieuwe leden eerst per 1 Januari 1955 in te schrijven, omdat het aantal be schikbare plaatsen op de Cabaretavonden in December 1954 uitgeput was. Ondanks het feit, dat de zaal „Musis Sacrum" na de ver bouwing plaats biedt aan 600 personen in plaats van aan 400 personen, moesten wij in verband met de grote leden groei het aantal avonden daar handhaven op drie. In „Odeon" vinden twee voorstellingen per maand plaats, in „Muzanda" te Ylaardingen één, evenals in de „Aula" van de H.B.S. aan het Afrikaanderplein in Rotterdam-Zuid. In verband met het overlijden van de heer W. van Waas en het vertrek naar elders van de heer D. de Bruin moest het bestuur aangevuld worden en werd tevens besloten het aantal bestuursleden tot negen uit te breiden. Het Bestuur bestaat thans uit de heren: L. Gipliart - voorzitter J. v. d. Broek - secretaris J. A. Montens - penningmeester L. Ardon A. v. d. Bosch H. J. Corpeleyn C.de Graaf A. H. Streppel M. A. v. d. Vaart In het afgelopen jaar werden de volgende avonden gegeven: Februari 1954: Filmavond „Wolvenbloed" en W.F. journaal. Maart 1954: W. v. Capellen, Eva Jansen en Kommer Kleyn. April 1954: Film „Heidi" en optreden van de W.F. Music Boys. Mei 1954: Mevr. Hagedoorn, voordrachtskunstenares met medewerking van Pierre Verdonck. October 1954: Filmavond „With a song in my heart". November 1954: Gezelschap Maarten Kapteyn „De mooiste ogen van de wereld". December 1954: Cabaret-avond met bal na. De jaarlijkse ledenvergadering vond plaats op 20 Sept. 1954. Op 17 April werd een geslaagde bollentocht gehouden met bezoek aan de Keukenhof. Op 7 Juli een tocht naar de Betuwe en Veluwe, welke eveneens goed verlopen is. Gelet op de ledengroei geloven wij op de ingeslagen weg December 1954! Onze schaakvereniging is daar, gezond en krachtig. En met deze enkele woorden is eigenlyk alles over 1954 gezegd. Bokkesprongen hebben we dit jaar niet gemaakt. Feest gevierd hebben wy wel, zy het in eigen stijl door de simultaan-seance van Dr. Euwe op 1 Februari j.l. Een prachtavond was dat, waarvan U bet verslag reeds eerder zult hebben gelezen. Minder officieel, doch niet minder spannend was de competitie tussen de diverse scha kende afdelingen uit ons bedrijf, waarby het team uit de afdeling Onderhoud met de eer en de wisselbeker ging strijken. Zowel wat betreft de leden zelf, als het getoonde spel, heeft alles een rustig verloop gehad. Daverende dingen zijn er niet geschied, of het moest zyn de fraaie overwinning van ons eerste tiental met 8^ -1| op Tediro 2, welke club vorig jaar nog in de 2e klasse speelde. Ja, dat was een mooie surprise, waar we natuurlijk erg bly mee zijn, met het oog op eventuele kampioenskansen. En verder was het iedere Maandagavond een lust om met onze (houten) dames op pad te gaan, al dan niet begeleid door springende paarden en snelle lopers, bewaakt door stoere torens en nauwlettend in het oog gehouden door de Koning-gemaal. Telkens weer trachtten de pionnen net als kinderen zich overal tussendoor te dringen, om als eerste de eindstreep te bereiken. En wanneer soms na urenlang zwoegen het resultaat remise was, dan waren beide partyen desondanks vaak nog verheugd en zeiden: we hebben reuze geschaakt! Proeft U het? En als je dan in de late avond (of vroege morgen) thuiskomt en vrouwlief heeft nog een hartig hapje voor je bewaard, dan is dat een heerlyk slot van een schoon scliaakfestijn! Wat een strop voor een ieder die daar niet by wil zijn. Voor December 1954 is het nu te laat, maar we hopen, in 1955 in dezelfde geest van goede sportiviteit door te gaan. Moge het nieuwe jaar voor de Personeelsvereniging Wilton- Fijenoord in het algemeen en de afdeling Schaken in het bijzonder vele prettige clubavonden bieden en ons leden tal steeds maar stijgen. Hebben we de eerste honderd vol, dan mag mijn propaganda zwygen, eerder niet. Leve de Schaakclub! J. v. M. Nu het jaar weer haast ten einde is, willen wij U even een kort overzicht geven wat er op tafeltennisgebied alzo te doen is. Wij kunnen op een actief jaar terugblikken.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 38