DE TIJD GAAT SNEL 7 NIEUWS Deze woorden flitsten door mijn gedachten toen ik mij enige dagen geleden nederzette om ter gelegenheid van de jaarswisseling een bijdrage voor ons Personeelsorgaan te leve ren. Hoe gaat het in het algemeen? Men pro beert zijn gedachten te ordenen en hoewel het oorspronkelijk de bedoeling was een heel ander thema te behandelen, laten bepaalde woorden je niet meer los en dringen je tot concentratie. Is deze gang van zaken zo verwonderlijk? Ik geloof het niet. Er zijn zo weinig dingen, die gaan zoals men zich had voorgesteld. Altijd komt er wel iets tussen, dat een afwijking - zij het dan dikwijls voorlopig - van het ge stelde doel noodzakelijk maakt. In dit geval was het helemaal niet zo vreemd. Immers, zo dicht bij het einde van het jaar gaat men terugdenken aan hetgeen in dat af gelopen jaar alzo is geschied en dan komt men tot de conclusie, dat dit wel heel veel is, doch als we, ieder voor zichzelf, gaan bekij ken wat ons deel daaraan is geweest, dan is dat maar bitter weinig. Zouden we dan zo veel meer kunnen doen? Deze vraag moeten we ons wel stellen en we moeten er ook niet voor terugdeinzen, ieder voor zichzelf, daar op een eerlijk antwoord te geven. De tijd gaat snelDit geldt ook voor de tijd, die we nodig hebben om tot de erken- tenis te komen, dat we hem in menig opzicht veel beter hadden kunnen besteden. Want om dit laatste gaat het. We denken daarbij niet aan de wijze, waarop men zijn tijd wil of in de meeste gevallen moet besteden, maar wel hoe we dat doen. En daaraan, laten we het maar eerlijk zeggen, ontbreekt nog wel het een en ander. Gelukkig is dat veelal geheel onbewust en daarom voor verbetering vatbaar. Op deze feestdagen krijgen we wat meer ge legenheid te denken aan het verleden, maar straks, als het nieuwe jaar zijn intrede doet, zullen we ook aan de toekomst gaan denken. We zullen ons weer van alles voornemen. En is het niet zo, dat al deze goede voornemens in feite niets anders behelzen dan het beter besteden van de tijd in de toekomst? De tijd gaat snel. Een jaar is zo voorbij en niemand weet tevoren of hij aan het einde van het komende jaar weer een terugblik zal mogen werpen op hetgeen hij heeft gedaan. Daarom zullen we de kans, die we weer krij gen, moeten aangrijpen, en onze tijd zodanig gebruiken, dat we - indien ons daartoe weer de gelegenheid wordt gegeven - met een ge voel van dankbaarheid kunnen constateren, dat hij goed besteed was. Mogen in het Nieuwe Jaar wij allen zodanig geïnspireerd worden, dat de snelgaande tijd inderdaad welbesteed wordt. C.K. De rijwielstalling aan de Vlaardingerdijk werd gesaneerd en uitgebreid met een aan tal stalen overkappingen en voorzien van enkele tegelpaden met afzonderlijke in gangen. Tussen de rijwielstalling en de garage is een voetbalveld aangelegd ten gebruike van zeelieden. De gelegenheid van de tewaterlating van de „Willem Barendsz II" werd aangegre pen om de cantine's 't Blaasje, De Hut en De Moriaan in een nieuw pakje te steken. De dagelijkse bezoekers van deze cantine's hebben van het gezelliger interieur nu het voortdurend genoegen. Op de werf Rotterdam werd in de fitterij een nieuwe toiletruimte gemaakt. Het aanzicht van het gieterijcomplex aan de Feijenoorddijk werd aanzienlijk verbe terd door vernieuwing van een gedeelte der terreinafscheiding, met toegangspoort voor de Spoorwegen. J. D. Uijterlinden. Eén van de twee nissen voor Kraan in bouwdok

Wilton Fijenoord Nieuws | 1954 | | pagina 9