17 (Sj|) NIEUWS DE „KORENIA" VERLAAT HET BOUWDOK Zonder enig officieel vertoon verlaat de Koreniahaar bouwplaats en gaat naar de afbouwplaats. Dit is het derde schip in de serie van vijf, welke op onze werf gebouwd worden voor de Anglo Saxon. De doopplechtigheid van dit schip zal eerst op de officiële proeftocht plaats vinden. Na de tewaterlating van de „Willem Barendsz II" verandert het aanzien van het schip ge stadig, door de voortschrijdende afbouw. Op bijgaande foto wordt het resterende ge deelte van de brug met behulp van twee bokken geplaatst op het reeds aangebrachte deel. Het totale gewicht van dit gedeelte is 162 ton. Een bijzonder nauwkeurig karwei waarvoor onze scheepsbouwers niet bang zijn en de bemanning van de beide bokken evenmin, hoewel een en ander gauwer en gemakkelijker beschreven wordt dan uitgevoerd. Het bruggedeelte is gebouwd bij Cockerill in België en is op twee drijvende bakken zgn Amerikaansevan Antwerpen via de Schelde binnendoor naar onze werf vervoerd. Op een mistige Zaterdagavond te plm. 8 uur kwam het gevaarte aan en onze mensen kwa men in actie. Het brugdeel zat n.l. gelast op de bakken en moest dus worden los gehakt. Zondagochtend werd het reeds geplaatst. En zo vordert de afbouw van de „Willem Barendsz II" gestadig. De Commissie voor Huishoudelijke- en Ge- zinsvoorliehting organiseert in Februari 1955 een tweetal lezingen over een juiste inkom stenbesteding en wel: op Donderdag 3 Februari over: „Mevrouw de Vries komt uit met haar huishoudgeld. Hoe kan dat?" op Donderdag 10 Februari over: „Kleedgeld - Kostgeld - Zakgeld". Aanvang 7.30 uur nm. in de Huishoudschool, Prins Mauritsstraat 9, Schiedam. Kaarten a 0.25 voor beide lezingen verkrijg baar aan de Huishoudschool op Dinsdag 1, Woensdag 2 en Donderdag 3 Februari.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1955 | | pagina 19